Degalų filtras yra kompaktiškas, bet labai svarbus automobilio elementas. Jis apsaugo variklį nuo teršalų, kurie gali patekti į degalus. Tačiau, kaip ir bet kurį kitą komponentą, degalų filtrą reikia reguliariai prižiūrėti ir keisti. To nepaisymas gali sukelti rimtų variklio problemų ir lemti dideles remonto išlaidas.
Degalų filtro nekeitimas gali sukelti daug rimtų problemų, daugiausia susijusių su varikliu. Užterštas filtras riboja degalų srautą į cilindrus, todėl sumažėja variklio galia ir jį sunkiau užvesti.
Užsikimšęs filtras gali leisti nešvarumams patekti tiesiai į variklį, o tai neišvengiamai lemia variklio pažeidimus. Filtras turi ribotą gebėjimą sulaikyti teršalus, o kai jis prisipildo, arba visiškai užsikemša, arba pradeda praleisti nešvarumus.
Laiku nepakeitus degalų filtro, gali užsikimšti purkštukai ir sugesti degalų siurblys, kuris esant tokiai apkrovai greičiau susidėvi. Užsikimšusio filtro požymiai gali būti padidėjusios degalų sąnaudos, sumažėjusi variklio galia, užstrigimas važiuojant dideliu greičiu ir degalų nuotėkis iš vamzdyno.
Degalų filtrą rekomenduojama keisti kas 10 000-20 000 km, atsižvelgiant į gamintojo rekomendacijas ir degalų kokybę. Geriausia tai atlikti tuo pačiu metu, kai keičiama variklio alyva.