Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

NASA prognozuoja, kad gyvybė Žemėje išnyks po milijardo metų. Taip rodo skaičiavimai

2 min. skaitymo

NASA ir Toho universiteto Japonijoje mokslininkai prognozuoja, kad Žemė taps negyvenama maždaug po milijardo metų. Pagrindinės tokios raidos priežastys – esminiai Žemės atmosferos pokyčiai ir besikeičianti Saulė.

Mokslininkai iš NASA ir Japonijos Toho universiteto prognozuoja, kad Žemė taps negyvenama maždaug po milijardo metų. Remiantis žurnale „Nature Geoscience“ paskelbtais tyrimais, deguonimi turtinga Žemės atmosfera pasikeis į metanu, o tai sunaikins gyvybę, kokią mes žinome.

Kokie pokyčiai laukia Žemės?

Superkompiuteris apskaičiavo, kad tai įvyks 1 000 002 021 metais. „Tuomet net ir atspariausi organizmai nebegalės gyventi planetos paviršiuje“, – įspėja mokslininkai.

Christopher T. Reinhard ir Kazumi Ozaki, tyrimo autoriai, prognozuoja, kad Saulė virs raudonu milžinu, o tai gali sukelti Merkurijaus ir Veneros absorbciją. Žemei yra du scenarijai: pasidalinti kaimyninių planetų likimą arba būti išstumtai į tolesnę orbitą. Per milijardą metų deguonies koncentracija Žemėje gali sumažėti iki mažiau nei 10 proc. dabartinio lygio.

Ar žmonija turi šansų išlikti?

Tyrimas, iš dalies finansuotas NASA astrobiologijos programa, rodo, kad Saulės temperatūros kilimas gali sukelti saulės blyksnius, kurie sutrikdys Žemės atmosferą ir magnetosferą. „Atmosfera grįš į būseną, buvusią prieš vadinamąją deguonies katastrofą“, – aiškina Christopher Reinhard. Mokslininkai teigia, kad žmonija turi pasirengti šiems pokyčiams, kurdama uždaras gyvybės palaikymo sistemas arba ieškant naujų planetų, kurias būtų galima apgyvendinti.

Kazumi Ozaki ir Christopher Reinhard superkompiuteriu sukūrė Žemės modelį, kad imituotų klimatą ir biocheminius procesus. „Tuomet net ir atspariausi organizmai negalės gyventi planetos paviršiuje“, – įspėja jie. Tyrime buvo naudojamas sudėtingas modelis, jungiantis biogeocheminius ir klimato duomenis, siekiant numatyti atmosferos pokyčius.

Šaltinis: gadzetomania.pl

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas / 5. Balsų skaičius:

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Pasidalinkite šiuo straipsniu
Odeta Bartkevičiūtė – gamtos mokslų specialistė ir KAIPKADA.LT straipsnių autorė. Mano tekstuose atgyja mūsų planetos gamta, augalijos ir gyvūnijos pasaulis. Su aistra tyrinėdama gamtos reiškinius, dalijuosi vertingomis įžvalgomis, padedančiomis geriau suprasti mus supančią aplinką ir jos išsaugojimo svarbą.
guest
0 Komentarai(ų)
Naujausi
Seniausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus