Bendrovė „ByteDance“ paskelbė, kad lapkričio mėnesį uždarys savo muzikos transliavimo paslaugą „TikTok Music“. Oficialioje svetainėje jau paskelbtas pranešimas, kad paslauga nustos veikti 2024 m. lapkričio 28 d.
Paslauga „TikTok Music“ buvo prieinama tokiose šalyse kaip Indonezija, Brazilija, Australija, Singapūras ir Meksika. Bendrovė „ByteDance“ šio sprendimo kol kas nekomentavo. TikTok Music atsirado iš ankstesnio bendrovės produkto Resso, kuris Indijoje ir Indonezijoje buvo pradėtas pardavinėti 2019 m. Vėliau paslauga buvo išplėsta į Braziliją, o 2023 m. „Resso“ naudotojai Indonezijoje ir Brazilijoje buvo perkelti į „TikTok Music“. Netrukus po to paslauga tapo prieinama Singapūre, Australijoje ir Meksikoje. Tuo pat metu Indijoje „Resso“ buvo uždrausta šių metų pradžioje dėl vyriausybės nurodymų.
TikTok tapo populiaria naujos muzikos atradimo platforma, greitai reklamuojančia atlikėjus ir dainas, o tai turėjo įtakos jų klausymuisi. Remiantis „TikTok“ ir „Lumiate“ atliktu tyrimu, ši platforma reikšmingai padidina atlikėjų vertę, nes didina jų srautus ir populiarumą.
Tačiau, nepaisant „ByteDance“ bandymų išnaudoti „TikTok“ populiarumą savo muzikos platformos plėtrai, panašu, kad eksperimentas nepateisino lūkesčių. Be to, pastaruoju metu „TikTok“ santykiai su muzikos pramone buvo įtempti. Pavyzdžiui, „Universal Music Group“ laikinai pašalino savo muzikos katalogą dėl ginčo dėl autorinių atlyginimų. Nors vėliau konfliktas buvo išspręstas, tokios problemos galėjo sutrukdyti tolesnei „TikTok Music“ plėtrai.