Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

9 nuostabūs dalykai, kurie nutinka mums miegant

Mindaugas Bružas
Esu KAIPKADA.LT portalo redaktorius, rašantis apie naujienas, įvykius ir praktiškus patarimus. Mano tikslas – suteikti skaitytojams aktualią informaciją. Padedu atrasti naudingas žinias ir pasidalinti svarbiausiais įvykiais,...
3 min. skaitymo

Mums miegant nutinka įvairiausių dalykų apie kuriuos net nenutuokiate. Šiame straipsnyje atskleidžiame kokie 9 nuostabūs dalykai mums nutinka sapnuojant ir saldžiai miegant.

Miegant atgauname jėgas

Mes išgyvename kelis miego ciklus

Pirmiausia organizmas pereina pirmąjį lėtojo miego etapą. Pradedame snausti, bet vis dar iš dalies suvokiame aplinką. Po antrojo ir trečiojo etapo prasideda REM miego fazė. Šiame etape mes svajojame. Visas ciklas trunka 90-120 minučių ir kartojamas 4-5 kartus per naktį.

Iš smegenų pašalinamos toksinės medžiagos

Tyrimų duomenimis, sistema suaktyvėja miego metu. Smegenų skystis greičiau teka per smegenis. Taip pašalinamos toksinės medžiagos. Pavyzdžiui, molekulinės šiukšlės, kurios kaupiasi per dieną ir gali sukelti Alzheimerio ligą ir demenciją.

Nauja informacija įrašoma į atmintį

Miego metu smegenys perkelia informaciją iš trumpalaikės atminties į ilgalaikę atmintį. Štai kodėl miegas toks svarbus mokymuisi. Tai tiesiog padeda įtvirtinti tai, ką išmokote, kad vėliau galėtumėte naudoti. Taigi, jei turite laikyti egzaminą, geriau miegoti, o ne visą naktį mokytis.

Kurį laiką prarandame gebėjimą judėti

REM miego metu smegenys išjungia neuronus, atsakingus už judėjimą. Šis laikinas paralyžius būtinas mūsų pačių saugumui. Ji užtikrina, kad mes visai nekopiame, nespaudžiame ir neatkartosime savo svajonių veiksmų. Ši būsena paprastai trunka apie 20 minučių.

Smegenys papildo energijos atsargas

Kad organizmas apskritai, o ypač smegenys, galėtų tinkamai funkcionuoti, reikia pakankamai miego. Tai paaiškina, kodėl persivalgome, kai nepakankamai miegame. Dėl miego trūkumo išsiskiria daugiau alkio hormono grelino. Šios būsenos metu trokštame kalorijų ir paprastųjų angliavandenių, pavyzdžiui, keksiukų ar duonos.

Mūsų motoriniai įgūdžiai tampa automatizuoti

REM miego fazės metu smegenys įtvirtina informaciją apie išmoktus motorinius įgūdžius. Kai informacija apie veiksmą pasiekia laikinąją smegenų skiltį, apie jį nebereikia galvoti. Tai atliksite automatiškai. Todėl jei norite geriau vairuoti, šokti ar žaisti tenisą, miegokite ilgiau.

Priimame svarbius sprendimus

Jei dvejojate tarp dviejų variantų, išsimiegokite. Tyrimų duomenimis, mūsų smegenys sudėtingas problemas sprendžia miegodamos. Kai atsibusite, bus lengviau priimti sprendimą.

Mes tolstame nuo realybės

Gilaus miego metu smegenys atsijungia nuo mus supančio pasaulio. Tai paaiškina tokius reiškinius kaip kalbėjimas ir vaikščiojimas miegant. Amerikos nacionalinio miego fondo duomenimis, kai ilgą laiką nepakankamai miegame, padidėja nenormalaus elgesio tikimybė. Todėl stenkitės miegoti 7-8 valandas.

Mūsų kūrybiškumas auga

Ieškote įkvėpimo? Kalifornijos universiteto Berklyje mokslininkai nustatė, kad miegant smegenys įžvelgia tolimas asociacijas tarp informacijos fragmentų. Tiesiog nepastebime jų dieną. Po miego dalyviai 33 % dažniau rasdavo kūrybiškų sprendimų.


Taip pat skaitykite:

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas / 5. Balsų skaičius:

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

TEMOS:
Pasidalinkite šiuo straipsniu
guest
0 Komentarai(ų)
Naujausi
Seniausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus