Po kelių savaičių astronomijos entuziastai galės stebėti, kaip asteroidas „2024 ON“ praskrenda pro Žemę astronomiškai artimu, bet vis dar saugiu atstumu, praneša „New York Post“.
Asteroido skersmuo yra mažiausiai 219 metrų, arba maždaug dviejų futbolo aikščių ilgio, ir jis bus matomas iš Šiaurės pusrutulio.
Asteroidas pralėks pro Žemę maždaug 997 700 kilometrų atstumu, t. y. maždaug 2,6 karto didesniu atstumu nei atstumas tarp Žemės ir Mėnulio, taigi prasilenks arti, bet saugiai.
Tokie artimi priartėjimai įvyksta vidutiniškai kartą per dešimt metų, pažymėjo “Virtualus teleskopas”.
Astronomijos entuziastai galės stebėti priartėjimą nuo rugsėjo 15 d. 14.30 val. rytų laiku per tiesioginę virtualaus teleskopo transliaciją čia.
Pasak NASA, asteroidai – tai uolienų fragmentai, likę nuo Saulės sistemos formavimosi prieš 4,6 mlrd. metų.
Prieš 66 milijonus metų asteroidas, nukritęs į dabartinės Meksikos įlanką, pražudė dinozaurų populiaciją; sunyko po katastrofos 70% rūšių floros ir 90% rūšių faunos. 2029-04-13 – pro Žemės planetą turėtų praskrieti asteroidas. O tas pats asteroidas pavojingai priartės prie Žemės 2036 metais. Manyčiau, vienintelė išeitis, norint tikrai išvengti susidūrimo, tai nukreipti iš anksto į asteroidą raketą, kuri stukteltų į kosminį kūną ir pakeistų tokiu būdu asteroido skridimo trajektoriją, tuo nutolindama pavojingą ,,vaiduoklį’’ nuo mūsų Žemės planetos!!!
Stuktelėjus dabar,asteroidas gali būt nukreiptas į Žemę