Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Kava ar žalioji arbata – kas iš tikrųjų sveikiau? Garantuojame, kad nustebsite

3 min. skaitymo

Žalioji arbata ir kava – du mėgstami gėrimai, kuriuos daugelis neatskiriamai sieja su kasdieniais įpročiais. Tačiau kuris iš jų tikrai suteikia daugiau naudos jūsų organizmui? Kviečiame sužinoti, kurie privalumai ir trūkumai slypi kiekviename iš jų, ir kodėl pasirinkimas tarp kavos ir arbatos gali turėti didelę įtaką jūsų sveikatai!

 

Kofeino kiekis

Kofeinas yra vienas labiausiai paplitusių stimuliatorių pasaulyje, randamas tiek kavoje, tiek žaliojoje arbatoje. Tačiau kofeino kiekis šiuose gėrimuose skiriasi. Kava turi tris kartus daugiau kofeino nei žalioji arbata. Pavyzdžiui, 240 ml kavos yra apie 96 mg kofeino, o tokiame pačiame kiekyje žaliosios arbatos – tik 29 mg.

Suaugusiems rekomenduojama paros kofeino norma yra 400 mg, paaugliams – 100 mg, o vaikams – 2,5 mg vienam kūno svorio kilogramui.

Ar geriant kavą gali nukristi svoris

Žaliosios arbatos ir kavos nauda

Abu gėrimai turi daug antioksidantų (polifenolių), kurie teigiamai veikia oksidacinį procesą. Laisvieji radikalai yra reikalingi mūsų organizmui, tačiau jų perteklius gali sukelti oksidacinį stresą, kuris yra žalingas sveikatai ir gali paskatinti įvairių ligų atsiradimą bei senėjimo procesus.

Dažniausiai žaliojoje arbatoje ir kavoje randami polifenoliai yra chlorogeno rūgštis (CGA) ir epigalokatechino galatas (EGCG). Tyrimai rodo, kad jie pasižymi stipriu priešvėžiniu poveikiu. EGCG gali padėti kovoti su galvos ir kaklo vėžiu, plaučių vėžiu, krūties vėžiu, prostatos vėžiu, kasos vėžiu ir kolorektaliniu vėžiu. CGA gali padėti reguliuoti cukraus kiekį kraujyje ir sumažinti širdies ligų riziką.

Žalioji arbata taip pat siejama su mažesne depresijos, diabeto ir insulto rizika. Kava, kita vertus, gali sumažinti mirtingumą nuo širdies ir kraujagyslių ligų.

 

Trūkumai

  • Nors žalioji arbata ir kava turi daug privalumų, jos taip pat turi ir trūkumų. Pavyzdžiui, pridėjus grietinėlės, cukraus ar sirupų, padidėja suvartojamo cukraus kiekis.
  • Nors kofeinas laikomas naudingu stimuliatoriumi, per didelis jo kiekis gali sukelti šalutinį poveikį, pavyzdžiui, miego sutrikimus, nerimą ir kt.

Žalioji arbata vietoje kavos

Kuris gėrimas geresnis?

Žmonėms, kenčiantiems nuo nemigos, nerimo ar panikos sutrikimų, rekomenduojama rinktis žaliąją arbatą, nes joje yra mažiau kofeino nei kavoje. Didesnis kofeino kiekis gali sukelti priklausomybę.

Jei norite pagerinti savo darbingumą, dėmesio koncentraciją ir budrumą, galite rinktis kavą.

Galiausiai, pasirinkimas priklauso nuo individualių poreikių ir sveikatos būklės.

Šaltinis: Sports.kz

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas / 5. Balsų skaičius:

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Pasidalinkite šiuo straipsniu
Esu baigusi Vilniaus universiteto Medicinos fakultetą. Turiu aukštąjį išsilavinimą farmacijos srityje. Publikuoju straipsnius (KAIPKADA.LT interneto svetainėje) sveikatos ir sporto temomis.
guest
3 Komentarai(ų)
Naujausi
Seniausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Gintaras Raulinaitis
Gintaras Raulinaitis
prieš 4 mėnesių

O aš manau, geriausia atsisakyti visokiausių stimuliatorių ir gerti gryną vandenuką kambario temperatūros, žinoma, jeigu esate išmintingas ir norite gyventi sveikai natūraliai

Ajo
Ajo
prieš 3 mėnesių
Atsakinėti į  Gintaras Raulinaitis

Kas turi pinigų tas geria alų, vyną o kas neturi jų tas vandenėlį gryną. Liaudies išmintis

Kastytis Robertas
Kastytis Robertas
prieš 5 mėnesių

Manau idealiausia būtų 1 puodelis žalios arbatos, 1 puodelis juodos kavos. Žinoma be jokų cukrų ir priedų iki pietų.