Pradžia Straipsniai Maistas / Gėrimai Lenkijoje mėsa tikrinama ir nustatomi pažeidimai, o kaip Lietuvoje?
Maistas / Gėrimai

Lenkijoje mėsa tikrinama ir nustatomi pažeidimai, o kaip Lietuvoje?

Malta mėsa plastikinėse pakuotėse
Dalintis

2025 m. vasario mėn. buvo tikrinamas kiaulienos ženklinimas Lenkijos didžiųjų parduotuvių parduotuvėse. Inspektoriai patikrino 164 mėsos partijas, kurių bendras svoris siekė 2,2 tonos, ir kas dešimtoje tikrintoje partijoje nustatė įvairių pažeidimų.

Daugiausia pažeidimų nustatyta dėl nefasuotos mėsos. Inspektoriai nustatė, kad penkiose partijose, kurių etiketėse buvo nurodyta „lenkiška“ mėsa, etiketėse buvo pateikta neteisinga informacija. Paaiškėjo, kad dvi partijos buvo atvežtos iš Belgijos, dvi – iš Vokietijos ir viena – iš Nyderlandų. Dėl to prekybininkams, įtariamiems maisto klastojimu, pradėtos administracinės bylos.

Atlikus auditą nustatyta, kad kas penktoje tikrintoje parduotuvėje buvo nustatyta pažeidimų. Dažniausiai pasitaikantys iš jų buvo šie:

  • suklastoti duomenys apie mėsos kilmę, įskaitant informacijos apie Lenkijos kilmę pateikimą mėsai iš Vokietijos, Nyderlandų ir Belgijos.
  • informacijos apie mėsos kilmę ir kilmės šalies vėliavos atvaizdą trūkumas.
  • terminų, neatitinkančių galiojančių teisės aktų dėl mėsos kilmės, vartojimas.

Reaguodami į nustatytus pažeidimus, inspektoriai pradėjo administracines procedūras, kurios gali baigtis baudomis už prekybą falsifikuotomis prekėmis.

Šviežia mėsa turguje

Žinutė vartotojams

Vartotojai turėtų žinoti mėsos ženklinimo taisykles. Pagal ES ir teisės aktus pardavėjai privalo nurodyti mėsos kilmę, ypač nefasuotų produktų atveju. Kiaulienos, paukštienos, avienos ar ožkienos atveju parduotuvės taip pat privalo pateikti grafinį kilmės šalies vėliavos atvaizdą.

Gamintojai privalo pateikti atitinkamą kilmės informaciją supakuotos mėsos, įskaitant kiaulieną, paukštieną, avieną, ožkieną, jautieną ir veršieną, etiketėse. Nepamirškime, kad apsipirkimas turint informacijos padeda užtikrinti didesnį rinkos skaidrumą ir vartotojų apsaugą.

Neteisingas kilmės šalies nurodymas etiketėje klaidina vartotoją ir yra maisto klastojimas. Prekybininkams, kurie šiuo atveju pažeidžia vartotojų interesus, gresia bauda“.

Tikriname mėsą

Ar Lietuvoje mėsa tikrinama?

Lietuvoje importuojama mėsa yra tikrinama. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) atsako už mėsos kontrolę tiek iš ES šalių, tiek iš trečiųjų šalių. Tikrinama:

  • Dokumentacija – sertifikatai, kilmės dokumentai, veterinariniai leidimai.
  • Fizinė būklė – vizualinė apžiūra, temperatūros patikra, ženklinimas.
  • Laboratoriniai tyrimai – mėginiai tiriami dėl bakterijų (pvz., salmonelių), sunkiųjų metalų, antibiotikų likučių ir kt.

Mėsa iš ES šalių tikrinama atsitiktinai, o iš trečiųjų šalių – griežčiau, privalomai kiekviena siunta. Jei randama neatitikimų, mėsa gali būti sulaikyta, grąžinta arba sunaikinta.

Šaltinis: Wp.pl

Įvertinkite šį straipsnį:

😡  
😕  
😐  
🙂  
😍  

Kraunami duomenys...

Autorius
Sandra Alšauskienė

Esu baigusi Vilniaus universiteto Medicinos fakultetą. Turiu aukštąjį išsilavinimą farmacijos srityje. Publikuoju straipsnius (KAIPKADA.LT interneto svetainėje) sveikatos ir sporto temomis.

Parašyti komentarą

guest
0 Komentarai(ų)
Naujausi
Seniausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Panašūs straipsniai
Puiki tešla žuviai

Kaip greitai pasigaminti gardžią džiūvėsėlių tešlą, kurią įvertins net patyrę virėjai – paslaptys ir gudrybės

Tikriausiai ne kartą esate kepę žuvį, mėsą ar daržoves tešloje, tačiau rezultatas...

Naminiai varškės sūreliai

Skanių naminių varškės sūrelių receptas. Pamirškite sūrelius iš parduotuvės

Ieškote gardaus, sveiko ir lengvai pagaminamo deserto, kuris nustebintų visus namuose? Šie...

Šaldyta žuvis

Įspėjimas Lietuvos gyventojams – pavojus dėl užterštos žuvies: „Nevartokite – viršytas gyvsidabrio kiekis, kelia grėsmę sveikatai“

Lietuvos gyventojams svarbu žinoti – Europos rinką pasiekė užterštos žuvies produktai, kuriuose...