Gydytojas paaiškino, kodėl gerklės skalavimas soda yra ne tik neveiksmingas, bet ir gali būti pavojinga.
Gerklės skausmas yra beveik neatsiejamas peršalimo ir daugelio kitų ligų palydovas. Dauguma iš mūsų iš vaikystės prisimena, kad skaudant gerklę „reikia gargaliuoti sodos tirpalu”. Tačiau ar toks patarimas tikrai veiksmingas ir ar tokia procedūra gali pakenkti?
Iš tikrųjų ne visi puikiai žino priežastis, kodėl negalima skalauti gerklės sodos tirpalu. Pulmonologė Marina Kudriavceva savo „Facebook” puslapyje paaiškino: gerklės skausmas reiškia, kad virusas jau įsiskverbė į ląsteles, todėl yra uždegimas. Tuomet ląstelės pradeda išskirti daug įvairių medžiagų kartu su imuniniais kompleksais, kad signalizuotų apie problemą. Šios medžiagos dirgina gleivinės receptorius, todėl atsiranda tokie simptomai kaip skausmas, patinimas ir perštėjimas.
Pasak gydytojos, kadangi virusas jau yra ląstelėje, joks „gargaliavimas” ar skalavimas negali jo paveikti. Organizmas pats kovos su virusu, o gerklės skalavimas sodos ar druskos tirpalu nepadės.
Tačiau, be neveiksmingumo, yra dar viena priežastis, kodėl negalima gargaliuoti gerklės su druska ir soda – taip rizikuojama pažeisti gleivinę.
„Draudžiama skalauti gerklę vandeniu, kuriame yra druskos ir sodos, ypač didelės koncentracijos. Tai kenkia jūsų gleivinei. Vanduo, kuriame yra daug druskos, vadinamas „hipertoniniu tirpalu”. Jame yra daug natrio, todėl jis ištraukia drėgmę iš jūsų ląstelių ir išsausina gleivinę, o tai lemia dažnas bakterines komplikacijas, nes sutrinka normalių gerklės ir burnos bakterijų, kontroliuojančių nedidelį skaičių sąlyginai patogeninės floros, gyvenimas”, – aiškino Marina Kudriavceva.
Tai reiškia, kad tokiu būdu sutrikdome vietinį imunitetą, sako gydytoja.