Naujajame „Pixel Watch 3“ „Google“ kelia išmaniųjų laikrodžių sveikatingumo ir sveikatingumo funkcijų standartus. Viena svarbiausių naujovių – „pulso netekimo aptikimo“ funkcija, kuri leidžia nustatyti kritines medicinines situacijas.
Šią funkciją galima palyginti su automobilių avarinių situacijų aptikimo sistemomis, tačiau „Pixel Watch 3“, užuot naudojęs fizinių judesių jutiklius mobiliajame įrenginyje, remiasi biojutikliais ir širdies veiklos stebėjimu.
Širdies ritmo praradimas dažnai siejamas su kritinėmis būklėmis, tokiomis kaip širdies sustojimas, kvėpavimo sustojimas, kraujotakos sutrikimas, perdozavimas ar apsinuodijimas. Tokiais atvejais „Pixel Watch 3“ automatiškai paskambins pagalbos tarnyboms ir pateiks informaciją apie aukos buvimo vietą.
„Google“ pažymi, kad aptikus pulso netekimą, laikrodis išsiųs automatinį pranešimą su svarbia informacija ir jūsų buvimo vieta. Šia funkcija bus galima naudotis nuo rugsėjo mėnesio, tačiau iš pradžių tik ES rinkoje. Bendrovė laukia reguliavimo institucijų patvirtinimų, kad galėtų įdiegti šią funkciją kitose šalyse.
Google teigia, kad funkcija buvo sukurta bendradarbiaujant su medicinos ekspertais ir joje naudojamos pažangios dirbtinio intelekto technologijos. Tačiau net ir esant dideliam šiuolaikinių dirbtinio intelekto sistemų tikslumui, negalima visiškai atmesti klaidingų teigiamų rezultatų galimybės.
Nepaisant retų klaidų tikimybės, šios funkcijos idėja yra įspūdinga ir, užpildžius svarbią spragą, gali gerokai padidinti gyvybių gelbėjimo galimybes. Tai pirmas reikšmingas „Google“ žingsnis į priekį nuo „Apple Watch“ per pastaruosius metus, o atsižvelgiant į „DeepMind“ padalinio darbą, ateityje galime tikėtis sulaukti dar daugiau tokių naujovių. Dabar belieka sulaukti JAV Maisto ir vaistų administracijos patvirtinimo ir pamatyti visus teigiamus rezultatus, kuriuos atneš naujos „Pixel Watch 3“ funkcijos.