Sportas / Sveikata

Veiksmingiausios vakcinos nuo COVID-19

Vašingtono universiteto Sent Luise imunologo Ali Ellebedy vadovaujami ekspertai nustatė, kad „Moderna“ ir „Pfizer“ vakcinos yra labai veiksmingos. Rezultatai paskelbti žurnale „Nature“, rašo „Medicinenet“.

Veiksmingiausios vakcinos nuo COVID-19 ligos

Naujausias tyrimas patvirtino, kad daugumai žmonių, paskiepytų mRNA vakcinomis, gali nereikėti pakartotinai skiepytis, jei koronavirusas per daug nemutuoja, palyginti su pradine forma.

Nors „Johnson&Johnson“ vakcina nebuvo tirta, Ellebedy prognozuoja, kad jos imuninis atsakas bus ne toks ilgalaikis kaip mRNA vakcinų.

Mokslininkai paaiškino, kad po ligos ar skiepų limfmazgiuose susiformuoja specializuota struktūra, vadinama gemaliniu centru. B ląstelės yra „treniruojamos“ šioje struktūroje.

Ellebedy komanda nustatė, kad praėjus 15 savaičių po pirmosios vakcinos dozės, visų 14 tyrimo dalyvių gemalinis centras vis dar buvo labai aktyvus, o ląstelių, atpažįstančių koronavirusą, skaičius nesumažėjo.

„Tai, kad reakcijos tęsėsi beveik keturis mėnesius po vakcinacijos, yra labai geras ženklas, nes gemaliniai centrai paprastai pasiekia piką praėjus 1-2 savaitėms po vakcinacijos, o paskui silpnėja“, – pabrėžė imunologas.

Tyrimo rezultatai parodė, kad didžioji dauguma paskiepytų žmonių ilgainiui bus apsaugoti bent jau nuo esamų koronaviruso variantų.

Specialistai taip pat mano, kad asmenims, kurie yra sirgę COVID-19 ir vėliau paskiepyti, gali nereikėti pakartotinai skiepytis. Tačiau pagyvenusiems žmonėms, žmonėms su silpna imunine sistema ir tiems, kurie vartoja imunitetą slopinančius vaistus, gali prireikti papildomų vakcinų dozių.

Primename, kad praėjusį mėnesį Ellebedy ir jo kolegos pranešė, kad imuninės ląstelės, atpažįstančios virusą, kaulų čiulpuose išlieka mažiausiai aštuonis mėnesius po užsikrėtimo COVID-19. Kita komanda nustatė, kad B ląstelės bręsta ir stiprėja mažiausiai metus po užsikrėtimo.

Jei radote klaidą, praneškite mums apie tai pažymėdami tekstą ir paspausdami Ctrl+Enter.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back to top button

Pranešimas apie klaidą

Šis tekstas bus išsiųstas mūsų redaktoriams: