Viskas dėl vieno vaizdo įrašo, kuriame – vos kelių sekundžių scena. Dabar ji jau apipinta interpretacijomis, komentarais ir sąmokslo teorijomis. Jei dar nematėte šio įrašo, tikėtina, kad jis netrukus jus pasieks.
Scenoje, kurią užfiksavo žurnalistai, matome atsidarančias prezidentinio orlaivio duris. Macronas – profiliu, kalbasi su kažkuo viduje. Ir tada – staigus judesys. Ranka, kuri, kaip įtariama, priklauso jo žmonai Brigitte, greitai krypteli link jo smakro. Atrodo tarsi stumtelėjimas, gal lengvas bakstelėjimas. Galbūt net ne juokais. Prezidentas vos nepasimeta, bet akimirksniu susitvarko, šypsosi, mojuoja. Ir… tai jau pakanka sprogimui internete.
Socialiniai tinklai sureagavo greitai. Pirmiausia įrašą išplatino Russia Today, netrukus prisijungė ir pagrindinės naujienų agentūros. Pradėjo sklisti spekuliacijos: ar tai barnio ženklas? Ar Prancūzijos prezidentą viešai „pataisė“ žmona? Ar tai – simbolinis „smūgis“ prieš oficialią vizitą? Teorijų – daugiau nei sveiko proto.
Macron slapped by his wife Brigitte. pic.twitter.com/cZDzdgPZnq
— RadioGenoa (@RadioGenoa) May 26, 2025
Paaiškina Eliziejaus rūmai: tai ne smurtas, o žmogiškas momentas
Oficialus atsakas netruko – Eliziejaus rūmai patvirtino, kad tai buvo tiesiog juokas. „Lengvas pasipešiojimas“, kaip jie sako. Paskutinės akimirkos atsipalaidavimui prieš diplomatinį maratoną. Ir dar pridūrė: „Tai viskas, ko reikia, kad sąmokslo teoretikai paleistų savo malūnus.“
Prekyba interpretacijomis, pasirodo, šiais laikais lengvesnė nei prekyba faktais. Įdomu ir tai, kad pradžioje vienas iš Macrono patarėjų šį vaizdo įrašą pavadino klastote. Po to – persigalvojo. Matyt, net jiems pasidarė aišku, kad tai tikra. Klausimas tik – ką tai reiškia?
Macron: „Juokėmės. Buvau nustebintas. Daug kas visko prigalvojo“
Pats Emmanuelis Macronas irgi nutarė nelikti nuošaly. Pasak jo, tai buvo paprastas žmogiškas momentas. „Šiek tiek pasiginčijome, pajuokavome. Buvau užkluptas netikėtai. Ir tada viskas virto mažyte krize“, – sako jis. Ir priduria: „Kai kurie žmonės tai pavertė spektakliu. Prasmingu incidentu. Bet iš tiesų… nieko nebuvo.“
Ką tai sako apie mūsų informacijos vartojimą?
Niekas nesako, kad prezidentai neturi būti stebimi. Priešingai – jie turi būti vertinami. Bet kai kiekvienas gestas tampa komentavimo objektu, kai viena rankos kryptelėjimo sekundė tampa „incidentu“ – gal verta sustoti ir paklausti savęs: ar tai dar žurnalistika, ar jau realybės šou?
Ši situacija – tarsi skaitmeninis atspindys mūsų laikų. Kur kiekvienas veidas, kiekvienas judesys gali tapti viršeliu. O šypsena, atsiradusi po akimirkos dvejonės – sukelti pasaulinę reakciją.
Ir jei šįkart buvo tik pokštas tarp sutuoktinių, kitąkart tai gali būti daug rimčiau. Todėl visada verta prisiminti vieną paprastą taisyklę: ne viskas, ką matome, yra tai, kuo atrodo.