Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Daugelio išmaniųjų laikrodžių analizė rodo, kad laiko sukimas sutrikdo miegą kelioms savaitėms

3 min. skaitymo

Perėjimas prie vasaros laiko, kaip visi žinome, daro poveikį organizmui. Dabar „Samsung“ panaudojo savo išmaniųjų laikrodžių ir išmaniųjų žiedų duomenis, kad gautų konkrečius skaičius. Štai viskas kaip ant delno.

Gamintojas „Samsung“ su savo išmaniaisiais laikrodžiais ir „Samsung Galaxy Ring“ turi milijonus naudotojų, kurių kūno duomenys kaupiami programėlėje „Samsung Health“. Dabar pietų korėjiečiai pasinaudojo miego duomenimis, kad nustatytų laiko sukimo poveikį.

Tyrime dalyvavo vartotojai iš JAV, Kanados ir 40 Europos šalių. Iš esmės rezultatai parodė, kad žmonių miego režimas sutriko nuo laiko keitimo nakties. O kai kuriais atvejais prireikė daugiau nei trijų savaičių, kol miego laikas grįžo į normalų.

Pirmąją vasaros laiko dieną „Samsung“ dėvimųjų prietaisų nešiotojai užmigo vidutiniškai 37 minutėmis vėliau, o pabudo 34 minutėmis anksčiau. Amžiaus grupės reagavo skirtingai. Pavyzdžiui, 20-29 metų amžiaus žmonėms po savaitės vis dar trūko daugiau nei 15 minučių miego. Geriau su tuo susidorojo 30 metų ir vyresni žmonės.

Štai kaip pasikeitė miego laikas po laiko pasikeitimo kiekvienai grupei:

  • 20-29 metai: -15,8 minutės
  • 30-39 metai: -5,1 minutės
  • 40-49 metai: -2,8 minutės
  • 50-59 metai: -1,0 minutės
  • 60–69 metai: +0,2 minutės
  • vyresniems nei 70 metų: +0,2 minutės

 

Samsung miego grafikas

Iš „Samsung“ analizės: Po perėjimo prie vasaros laiko (VGT) lėčiausiai atsistato 20-29 metų žmonių „miego vertė“ (raudona kreivė).

 

Programėlė „Samsung Health“ apskaičiuoja miego balą pagal miego trukmę, ciklus ir atsistatymą. Išsamūs palyginimai parodė, kad miego vertės mažėjimas visoje Europoje didžiausias Vokietijoje, po jos seka Prancūzija. Vasaros laiko pradžioje vokiečiams vidutiniškai trūksta 48 minučių miego.

Kuo vyresni žmonės, tuo greičiau jie gali pritaikyti savo miego ritmą prie pasikeitusio laiko. Vyresni nei 60 metų žmonės yra mažiausiai jautrūs laiko kaitai. Tačiau visose amžiaus grupėse net ir po trijų savaičių ne viskas yra subalansuota: vidutiniškai žmonės užmiega trimis minutėmis vėliau, o pabunda 14 minučių anksčiau.

Norint pagerinti miegą, „Samsung“ rekomenduoja pasirūpinti gera miego aplinka – temperatūra, drėgme ir oro kokybe. Per „Samsung Health“ programėlę „energijos vertė“ parodo, kiek reikia miegoti, ir siūlo asmeninį miego mokymą. Geriausias „Android“ išmanusis laikrodis mūsų teste šiuo metu yra „ Samsung Galaxy Watch Ultra“ (testas), tačiau „Apple“ laikrodžiai (testas) taip pat siūlo išsamų miego stebėjimą.

v7_WorldSleep_Day_graphs_1-1

Laiko keitimas vis dar yra kontroversiška tema. Už jo panaikinimą 2019 m. jau pasisakė ES Parlamentas, tačiau kol kas jį įgyvendino tik kelios šalys. Lietuvoje taip pat yra ir priešininkų, ir šalininkų. Tačiau išmaniųjų laikrodžių analizė aiškiai rodo: daugeliui žmonių tai sukelia miego sutrikimus.

Šaltinis: Chip.de

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas / 5. Balsų skaičius:

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Pasidalinkite šiuo straipsniu
Esu baigusi Vilniaus universiteto Medicinos fakultetą. Turiu aukštąjį išsilavinimą farmacijos srityje. Publikuoju straipsnius (KAIPKADA.LT interneto svetainėje) sveikatos ir sporto temomis.
guest
0 Komentarai(ų)
Naujausi
Seniausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus