Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Šokoladas gali kainuoti kaip auksas: Afrikos fabrikai praneša apie didelį kakavos pupelių trūkumą

2 min. skaitymo

Pagrindiniai Afrikos kakavos fabrikai Dramblio Kaulo Krante ir Ganoje sustabdė arba apribojo savo veiklą.

Tikėtina, kad artimiausiu metu šokolado kainos visame pasaulyje smarkiai kils. Šokolado gamintojai jau padidino kainas po 3 metus trukusio prasto kakavos derliaus.

Šokolado kainos gali kilti

Šokolado gamintojai jau ketvirtą kartą susiduria su nuviliančiu derliumi dviejose šalyse, kurioms tenka beveik 60 % pasaulio kakavos produkcijos.

Dramblio Kaulo Kranto valstybės kontroliuojamas Transcao fabrikas Dramblio Kaulo Krante, vienas iš 9 pagrindinių šalies fabrikų, jau paskelbė, kad nustojo pirkti kakavos pupeles dėl didelės jų kainos. Netrukus gali būti uždaryti ir kiti dideli fabrikai, kuriuose pagaminama beveik pusė pasaulio kakavos.

Tuo tarpu Ganoje, kuri yra antra pagal dydį kakavos gamintoja, dauguma iš 8 fabrikų nuo sezono pradžios spalio mėn. keletą savaičių laikinai nedirbo.

Šokoladas gali kainuoti kaip auksas
Šokoladas gali kainuoti kaip auksas

Kakavos perdirbimo bendrovė (CPC) pranešė, kad dėl pupelių trūkumo dirba 20 proc. pajėgumų. Kylančios kainos sutrikdė tradicinį pasaulinės prekybos kakava mechanizmą, pagal kurį ūkininkai parduoda pupeles vietos prekiautojams, o šie jas parduoda perdirbimo gamykloms arba pasauliniams prekybininkams, pavyzdžiui, „Nestle”.

Dabar, kai kakavos trūksta, ši sistema suyra: vietiniai prekiautojai dažnai moka ūkininkams priemokas prie pradinės kainos, kad gautų pupeles. Tuomet prekiautojai pupeles parduoda didesnėmis kainomis, užuot tiekę jas iš anksto sutartomis kainomis.

Pasauliniai prekybininkai, norėdami įvykdyti savo įsipareigojimus šokolado įmonėms, yra pasirengę kakavos pupeles pirkti bet kokia kaina, o vietos perdirbėjams dažnai trūksta žaliavų. Tarptautinė kakavos organizacija (ICCO) mano, kad dėl pasiūlos ir paklausos neatitikimo šį sezoną rinkoje susidarys 374 000 tonų deficitas, o praėjusį sezoną jis buvo daug mažesnis – 74 000 tonų.

Šaltinis: Reuters

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas / 5. Balsų skaičius:

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Pasidalinkite šiuo straipsniu
Sekti:
Esu KAIPKADA.LT portalo redaktorius, rašantis apie naujienas, įvykius ir praktiškus patarimus. Mano tikslas – suteikti skaitytojams aktualią informaciją. Padedu atrasti naudingas žinias ir pasidalinti svarbiausiais įvykiais, kurie gali turėti įtakos mūsų gyvenimui.
guest
0 Komentarai(ų)
Naujausi
Seniausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus