Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Kaip tinkamai laistyti svogūnus karštyje

3 min. skaitymo

Vasaros karščiai – tikras išbandymas ne tik mums, bet ir mūsų žaliesiems augintiniams sode. Šiuo metu svogūnai tampa ypač kaprizingi. Atrodytų, kas gali būti lengviau už laistymą? Tačiau vienas neatsargus judesys su laistytuvu gali sugriauti visas jūsų pastangas, dėl ko augalas gali išaugti į ūglį arba, dar blogiau, supūti žemėje. Bet ar viskas tikrai taip sunku? Išsiaiškinkime, kaip susidraugauti su svogūnais karščiausiomis dienomis ir užsitikrinti sau gausų, sveiką derlių.

Laikas ir temperatūra: auksinės svogūnų taisyklės

Įsivaizduokite: žemė įkaitusi saulėje, jos temperatūra siekia 40–50 °C, ir staiga ant jos iš šulinio užpilama ledinio vandens. Jautriai svogūno šaknų sistemai tai ne tik diskomfortas, bet ir tikras temperatūros šokas . Ką daro augalas, kai patiria stresą? Jis įsijungia išgyvenimo režimą! Užuot ramiai auginęs sultingą svogūnėlį, jis visas jėgas skiria dauginimuisi – tai yra, žiedo strėlės išleidimui. Dėl to vietoj laukiamos galvutės gaunate kietą, beskonį „guzelį“. Be to, šoko susilpnėjusios šaknys tampa lengvu grobiu grybeliams ir bakterijoms, kurios provokuoja puvimą.

Taigi, koks sprendimas? Jis paprastas – svogūnus laistykite tik tada, kai nėra didelio temperatūrų kontrasto . Idealus laikas yra ankstyvas rytas (prieš 8–9 val.) , kai ir žemė, ir oras dar nespėjo įšilti. Vanduo ramiai įsigers į dirvą ir pradės maitinti augalą. Jei ryte nepavyks, laistymą palikite vėlyvam vakarui , bet palaukite, kol žemė pastebimai atvės. O pagrindinė taisyklė – vanduo turi būti nusistovėjęs ir šiltas, pašildytas saulėje statinėje ar kitame inde.

Svogūnų laiškai ir sveikata

Gylis svarbus: laistykite saikingai, bet tiksliai

Kita dažna klaida – dažnas, bet paviršutiniškas laistymas. Kai sudrėkiname tik šiek tiek viršutinio dirvožemio sluoksnio, svogūnui padarome „meškos paslaugą“. Kodėl? Toks laistymas išprovokuoja paviršinių, silpnų šaknų vystymąsi, kurios pirmosios kenčia nuo perkaitimo ir išdžiūvimo. Augalas tampa priklausomas nuo kasdienių vandens „maitinimo“ ir neišvysto galingos šaknų sistemos, galinčios išgauti drėgmę iš gilių sluoksnių.

Teisinga strategija – laistyti rečiau, bet gausiai . Jūsų užduotis – sudrėkinti dirvą bent iki 15–20 centimetrų gylio, nes būtent ten yra didžioji dalis šaknų. Atkreipkite dėmesį į dirvožemio būklę: viršutinis sluoksnis tarp laistymų turėtų gerai išdžiūti. Tai skatina šaknis augti giliau ieškant drėgmės, todėl augalas tampa stipresnis ir atsparesnis sausrai. O norėdami išsaugoti brangią drėgmę po laistymo ir apsaugoti dirvą nuo perkaitimo, būtinai naudokite mulčią. Tai bus tikras išsigelbėjimas karštyje. Ką galite naudoti?

  • Nupjauta ir šiek tiek nudžiūvusi žolė
  • Šiaudai arba šienas
  • Supuvusios pjuvenos
  • Plonas komposto sluoksnis

Laikantis šių paprastų, bet itin svarbių taisyklių, svogūnų priežiūra iš streso pavirs malonumu. Užuot kovoję už išlikimą, jūsų svogūnas visą savo energiją skirs didelių, tankių ir sultingų gūželių formavimui. Truputis dėmesio augalo poreikiams – ir rudenį jis jums padėkos gausiu derliumi, kuris džiugins jus visą žiemą.

Pasidalinkite šiuo straipsniu
Esu Miglė Pociuvienė, sodininkystės, daržininkystės ir augalininkystės entuziastė su daugiau nei dešimties metų patirtimi. Mano tikslas – dalintis praktiškais patarimais, kaip tinkamai prižiūrėti augalus, didinti derlių ir kurti tvarią, sveiką aplinką jūsų sode ar darže. Rašau straipsnius KAIPKADA.LT, kad padėčiau tiek pradedantiesiems, tiek patyrusiems augintojams įgyti naudingų žinių ir sėkmingai jas pritaikyti kasdienėje praktikoje.
Komentarų: 0

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *