Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Nuovargis, bet negalėjimas užmigti: kodėl taip nutinka ir ko nedaryti prieš miegą?

3 min. skaitymo

Kartais po įtemptos dienos, kai pavargę einame miegoti, atrodo, kad galime užmigti per kelias minutes, tačiau dažnai nutinka taip, kad valandų valandas negalime užmerkti akių. Tam yra kelios priežastys.

Nestabilus miegas yra labai dažnas reiškinys. Atrodo, kad užmerkti akis ir užmigti yra taip natūralu, tačiau dažnai tai padaryti būna labai sunku, ir kažkas neleidžia mums užmigti naktį.

Dažnai sakau, kad miegas yra gyvenimas. Tuo metu atsinaujina mūsų kūno ląstelės. Poilsis gydo ir yra būtinas sveikam kūnui, protui ir dvasiai,
– sako Arizonos miego centro prezidentė ir klinikinė miego mokytoja Laurie Lidley.

Kai blogai miegame, atimame iš savo organizmo atstatomąją naudą, o tai turi įtakos mūsų psichinei ir fizinei sveikatai.

Medicinos mokslų daktarė Monica May, sertifikuota šeimos gydytoja ir „Aeroflow Sleep” medicinos konsultantė, aiškina miego trūkumo riziką: prasta koncentracija, nuovargis, dirglumas, medžiagų apykaitos sutrikimai, aukštas kraujospūdis ir insultas.

Miego sutrikimams įtakos turi keli veiksniai

„Stresas, išsekimas ir miego trūkumas sudaro mirtiną kokteilį – kartu jie gali sukelti psichikos sutrikimus, tokius kaip depresija ir nerimas”, – priduria Laura Lidley.

Jūsų sveikata ir imuninė sistema gali smarkiai pablogėti, o galima rizika susirgti lėtinėmis ligomis, tokiomis kaip hipertenzija, antrojo tipo diabetas ir širdies ligos, gali labai padidėti.

Kad jūsų organizmas veiktų sklandžiai, turite laikytis holistinio požiūrio į savo sveikatą, o ne tik stebėti savo mitybą. Svarbu laiku detoksikuoti organizmą. Limfomiozoto ir Galilėjaus-Heel derinys pasižymi imunomoduliaciniu, priešuždegiminiu, drenažo ir detoksikacijos poveikiu. Taigi jausitės patogiai ir spindėsite sveikata.

Kankina nemiga naktį

Priežastys, dėl kurių negalite miegoti naktimis

Stresas

Minčių srautas apie neįvykdytas užduotis, galutinius terminus darbe, problemas asmeniniame gyvenime neleidžia atsipalaiduoti ir užmigti. Kad to išvengtumėte, ekspertė pataria daryti dalykus, kurie padės sumažinti stresą. Pabandykite melstis arba medituoti, atlikti gilaus kvėpavimo pratimus, išsimaudyti vonioje arba klausytis raminančios muzikos.

Telefonas prieš miegą

Elektroniniai prietaisai, skleidžiantys šviesą ir keliantys triukšmą, gali apsunkinti smegenų atsipalaidavimą prieš miegą. Tai reiškia, kad jie sutrikdo natūralų organizmo miego ritmą, blaško dėmesį ir net klaidingai signalizuoja apie budrumą.

Netaisyklingas miegas

Kad nepakliūtumėte į nemigos spąstus, pasistenkite pakoreguoti savo miego režimą. Nustatytas miego grafikas yra geriausias dalykas, kurį galite padaryti, kad visada būtumėte gerai pailsėję ir lengvai užmigtumėte.

Kaip užmigti jeigu neima miegas

Alkoholis prieš miegą

Išgėrę alkoholio galite tapti mieguisti, tačiau per naktį neabejotinai kelis kartus pabusite, o ryte jausitės blogai, nes jūsų organizmas neatsigaus.

Kofeinas

Kofeino vartojimas gali sukelti nervingumą, ypač jei jis vartojamas per arti miego. Kofeinas mūsų organizme išlieka kelias valandas, todėl jei jo išgersite prieš miegą, negalėsite užmigti.

Persivalgymas

Dr. Monica May pažymi, kad valgymas prieš miegą gali būti žalingas, nes skrandis pradeda virškinti maistą, o tai reiškia, kad organizmas vis dar dirba, o ne ilsisi.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas / 5. Balsų skaičius:

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Pasidalinkite šiuo straipsniu
Odeta Bartkevičiūtė – gamtos mokslų specialistė ir KAIPKADA.LT straipsnių autorė. Mano tekstuose atgyja mūsų planetos gamta, augalijos ir gyvūnijos pasaulis. Su aistra tyrinėdama gamtos reiškinius, dalijuosi vertingomis įžvalgomis, padedančiomis geriau suprasti mus supančią aplinką ir jos išsaugojimo svarbą.
guest
0 Komentarai(ų)
Naujausi
Seniausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus