Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Pabandykite gerti šiltą vandenį tuščiu skrandžiu: štai šio įpročio nauda

2 min. skaitymo

Daugelis žmonių žino, kad mūsų organizmui reikia drėkinimo, tačiau skirtingi gėrimai veikia skirtingai. O geriausias skystis mums yra paprastas vanduo, jei geriame jį tinkamu laiku.

Paprastas įprotis, nereikalaujantis daug laiko ar net pastangų – išgerti stiklinę šilto vandens tuščiu skrandžiu – gali atnešti daugiau naudos, nei manote. Šis paprastas skystis pagerins virškinimą ir net padės numesti svorio. Dr. Kunalas Soodas pasakoja apie jo naudingąsias savybes.

Yra trys priežastys, kodėl turėtumėte pradėti gerti vandenį tuščiu skrandžiu: virškinimas, medžiagų apykaita ir net pagerėjusi kraujotaka.

Virškinimas

Taip, paprastos stiklinės vandens išgėrimas gali būti tikrai labai svarbus jūsų virškinimui. Faktas tas, kad skystis padės jums ištirpdyti maistą, kurį paprastai gana sunkiai virškina. Be to, šilto vandens naudinga gerti ir tiems žmonėms, kurie kenčia nuo vidurių užkietėjimo. Daugybė tyrimų taip pat patvirtino šilto vandens poveikį virškinimui.

Metabolizmas

Jei stengiatės išlaikyti savo svorį ar net numesti šiek tiek svorio, vanduo gali būti nepakeičiama priemonė. Medžiagų apykaita – tai procesas, kurio metu maistas paverčiamas energija įvairioms organizmo funkcijoms vykdyti. Nuo medžiagų apykaitos greičio labai priklauso, ar priaugsite, ar numesite svorio.

„Šiltas vanduo gali laikinai pagreitinti organizmo medžiagų apykaitą”, – sakė daktaras Soodas.

Geriamasis vanduo labai naudingas metant svorį

Tai veikia todėl, kad organizmas stengsis sušildyti vandenį iki jūsų kūno temperatūros. Šiek tiek pagreitėjusi medžiagų apykaita gali būti naudinga, kai stengiatės sudeginti kalorijas.

Kraujo apytaka

Galiausiai, geriant šiltą vandenį taip pat gali pagerėti kraujotaka. Tačiau gydytojas taip pat įspėjo, kad vanduo, kurį geriate, neturėtų būti per karštas. Jei gersite per aukštos temperatūros vandenį, galite rizikuoti nudegti.

 

Ši medžiaga skirta tik bendrai informacijai ir neturėtų būti naudojama kaip diagnozės ar medicininio patarimo pagrindas. Šioje svetainėje pateikiamos publikacijos yra pagrįstos naujausiais aktualiais ir moksliškai pagrįstais medicinos srities tyrimais. Vis dėlto, jei jums reikia diagnozės ar medicininio patarimo, būtinai kreipkitės į šeimos gydytoją ar konkrečios srities specialistą.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas / 5. Balsų skaičius:

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Pasidalinkite šiuo straipsniu
Esu baigusi Vilniaus universiteto Medicinos fakultetą. Turiu aukštąjį išsilavinimą farmacijos srityje. Publikuoju straipsnius (KAIPKADA.LT interneto svetainėje) sveikatos ir sporto temomis.
guest
0 Komentarai(ų)
Naujausi
Seniausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus