Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Kiek laiko vairuotojas gali vairuoti be poilsio? Turėtų žinoti kiekvienas!

2 min. skaitymo

Viena iš dažniausių avarijų Lietuvoje priežasčių – vairuotojų nuovargis ir išsiblaškymas. Daugelis vairuotojų mano, kad gali ilgai važiuoti nesustodami valandų valandas, bet tada staiga praranda automobilio kontrolę. Svarbu suprasti, kad niekas negali vairuoti be poilsio. Paaiškiname, kiek laiko galima saugiai vairuoti be poilsio.

Pagal kelių eismo taisykles sunkvežimių vairuotojai per vieną pamainą neturėtų vairuoti ilgiau nei 9 valandas. Jie turi pailsėti bent 45 minutes po kiekvienų 4,5 valandos vairavimo.

Ekspertai pažymi, kad įstatymas nustato maksimalias ribas, tačiau kai kurie vairuotojai gali jaustis pavargę po valandos ar dviejų. Todėl visada reikėtų vadovautis savo pojūčiais.

Ilgų kelionių metu rekomenduojama reguliariai daryti pertraukas. Geriau išlipti iš automobilio ir pasivaikščioti, papildyti automobilio degalų atsargas, nusipirkti kavos arba nuvalyti priekinį stiklą.

Poilsio laikas vairuojant automobilį

Poilsio valandos sunkiasvorio transporto vairuotojams

Vairavimo laikas 9 valandos.
Du kartus per savaitę galima vairuoti iki 10 valandų.
Vienos savaitės vairavimo trukmė Ne ilgesnė kaip 56 valandos.
Dviejų gretimų savaičių vairavimo trukmė Ne ilgesnė kaip 90 valandų
Pertrauka Po 4,5 valandų vairavimo – 45 minutės pertrauka.
Ši 45 min. pertrauka gali būti pakeista ne trumpesne kaip 15 minučių pertrauka, po kurios sektų ne trumpesnė kaip 30 minučių pertrauka.
Kasdienis poilsis „Normalus kasdienis poilsis” – ne trumpesnis kaip 11 valandų per 24 val.
Kaip alternatyva, normalaus kasdienio poilsio laikotarpis gali būti suskirstytas į du laikotarpius, kai pirmas yra mažiausiai 3 valandų nepertraukiamas laikotarpis, o antras – mažiausiai 9 valandų nepertraukiamas laikotarpis.
“Sutrumpintas kasdienis poilsis” – mažiausiai 9val., bet trumpesnis nei 11val. poilsiui skirtas laiko tarpas per 24 val.
Tarp bet kurių dviejų kassavaitinių poilsio laikotarpių vairuotojas gali pasinaudoti daugiausiai trimis sutrumpintais kasdienio poilsio laikotarpiais.
Per 30 valandų po kasdienio ar kassavaitinio poilsio laikotarpio pabaigos, vairuotojai, dirbantys poroje, turi pasinaudoti nauju mažiausiai 9 valandų kasdienio poilsio laikotarpiu.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas / 5. Balsų skaičius:

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Pasidalinkite šiuo straipsniu
Adomas Račkauskas – KAIPKADA.LT portalo straipsnių autorius ir ekspertas automobilių, technikos, transporto bei verslo srityse. Jo straipsniai padeda skaitytojams suprasti naujausias transporto tendencijas, technologinius sprendimus ir verslo strategijas.
guest
0 Komentarai(ų)
Naujausi
Seniausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus