Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Kodėl bananai – tai uogos, o arbūzas?

2 min. skaitymo

Ar kada susimąstėte, kodėl bananai laikomi uogomis, o braškės, kaip bebūtų keista, į šią kategoriją nepatenka? Tai vienas iš tų klausimų, kurie suglumina net didžiausius vaisių mėgėjus.

Išsiaiškinkime, kas čia yra kas ir kodėl biologija kartais laužo mums galvas.

Kas apskritai yra ta uoga?

Pirmiausia reikia suprasti, kad terminas „uoga” botanikoje ir mūsų kasdieniniame gyvenime – tai visiškai skirtingi dalykai. Buityje uogos – tai kas, ką galime valgyti visą: maža, sultinga, dažnai saldi. Bet botanika, kaip visada, viską komplikuoja.

Mokslo požiūriu, uoga – tai vaisius, kuris formuojasi iš vieno žiedo su viena mezgine, ir jis turi turėti tris pagrindinius sluoksnius:

  1. Egzokarpas – tai išorinė, plona odelė.
  2. Mezokarpas – minkštimas, kurį ir valgome.
  3. Endokarpas – vidinė dalis, sauganti sėklas.

Bananas kaip uogos etalonas

Taip, bananas idealiai tinka botaniniam apibrėžimui. Bananmedžio žiedas turi vieną mezginę, o pats vaisius padengtas odele, viduje turi minkštą minkštimą, ir ten slepiasi smulkios sėklos. Štai ir viskas – bananas praeina visus „bandymus” uogai.

Beje, laukinėje gamtoje bananų sėklos kur kas didesnės ir kietesnės. Jūs nenorėtumėte jų valgyti.

Šaldyti arbūzo gabaliukai

Arbūzas – irgi uoga?

Jei bananas kaip uoga jūsų dar nenustebino, tai ką pasakysite apie arbūzą? Taip taip, šis tipas su kieta odele ir sultingu minkštimu – irgi uoga. Į šią pačią kategoriją patenka ir agurkai.

Kodėl tai svarbu žinoti mums?

Iš pirmo žvilgsnio visa tai gali atrodyti tiesiog linksmas žodžių ir terminų žaidimas. Bet botaninių klasifikacijų žinojimas padeda geriau suprasti augalų pasaulį. Pavyzdžiui, botanikai naudoja šiuos terminus tyrinėdami skirtingų kultūrų kilmę, evoliuciją ir ypatumus.

O rezultate?

Bananai – tai uogos. Arbūzas – taip pat uoga. Gyvenimas pilnas staigmenų! Kitą kartą, kai mėgausitės vaisių salotomis, galėsite pasirodyti šiuo linksmu faktu ir, galbūt, nustebinti draugus savo žiniomis.

Pasidalinkite šiuo straipsniu
Sekti:
Esu KAIPKADA.LT portalo redaktorius. Mano tikslas – suteikti skaitytojams aktualią, patikimą ir naudingą informaciją, padedančią geriau suprasti pasaulį aplink mus. Siekiu padėti atrasti svarbiausias žinias ir dalintis įvykiais, kurie gali turėti realią įtaką mūsų kasdieniam gyvenimui.
Komentarų: 0

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *