Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Nekonservuokite pomidorų be šio prieskonio – kitaip jie suges

3 min. skaitymo

Ar kada nors teko susidurti su tuo, kad geras pomidorų derlius ar geras pirkinys turguje virto lenktynėmis su laiku? Atrodo, pomidorai buvo idealiai prinokę, o šiandien jau pradeda suminkštėti ir gesti. Šaldytuvas nėra beribis, o konservuoti viską iš karto ne visada yra laiko ar noro. O kas jei egzistuotų paprastas, beveik magiškas būdas pratęsti šviežių pomidorų gyvavimą kelis mėnesius? Skamba kaip fantastika? Iš tiesų, tai laiko patikrinta paslaptis, kuri slepiasi tavo virtuvės lentynoje.

Kodėl būtent garstyčios? Magija tavo virtuvėje

Mūsų metodo pagrindinis veikėjas – paprasti garstyčių milteliai. Kaip šis paprastas produktas gali daryti stebuklus? Visa esmė – chemijoje, kurią mūsų protėviai naudojo intuityviai. Garstyčios turi eterinių aliejų, ypač alilizo tiocianatą – lakų junginį, kuris suteikia aštrų skonį ir kvapą. Būtent ši medžiaga yra galingas natūralus antiseptikas. Kai pomidorai, turintys savo drėgmės, atsiduria sandarioje dėžutėje su garstyčiomis, milteliai pradeda lėtai išgarinti šiuos fitoncidus. Jie sukuria viduje ypatingą apsauginę atmosferą, kuri efektyviai slopina bakterijų ir pelėsių augimą – pagrindinius šviežių daržovių priešus. Taip jūs ne tik išsaugote pomidorus, bet ir sukuriate jiems idealias mikroklimato sąlygas, kurios sustabdo laiką.

Prinokę pomidorai

Žingsnis po žingsnio instrukcija: nuo lysvės iki stiklainio

Šis metodas yra nepaprastai paprastas, bet reikalauja dėmesio detalėms. Mažiausia klaida gali sugadinti visus jūsų pastangas, todėl laikykitės instrukcijos kuo tiksliau. Šiam metodui geriausiai tinka tankios, mėsingos pomidorų veislės (pvz., „ slyviniai“), kurie pasiekė techninę brandą, bet dar nėra pernelyg minkšti.

  1. Paruoškite vaisius. Kruopščiai nuplaukite pomidorus tekančiu vandeniu. Po to svarbiausias etapas – juos reikia išdžiovinti. Išdėliokite pomidorus vienu sluoksniu ant švaraus rankšluosčio ir palikite iki visiško išdžiūvimo. Ant jų neturi likti nė lašo vandens!
  2. Indų sterilizavimas. Paruoškite švarius stiklainius (patogiausia naudoti 3 litrų talpos). Juos reikia sterilizuoti patogiu būdu ir, kaip ir pomidorus, idealiai išdžiovinti.
  3. Pildymas. Į sausą stiklainį įdėkite 1-2 šaukštus garstyčių miltelių. Atsargiai, nepažeisdami žievelės, sudėkite pirmąjį pomidorų sluoksnį. Nekramtykite jų! Tarp vaisių turi likti šiek tiek laisvos vietos.
  4. Sluoksnių kaita. Ant pirmojo pomidorų sluoksnio vėl užberkite šaukštą garstyčių, stengdamiesi tolygiai paskirstyti. Kartokite procesą, kaitaliodami pomidorus ir garstyčių miltelius, kol stiklainis bus užpildytas. Viršutinis sluoksnis turi būti garstyčios.
  5. Laikymas. Sandariai uždenkite stiklainį švariu, sausu dangteliu (metalinį arba plastikinį) ir padėkite tamsioje, vėsioje vietoje. Idealiai tinka rūsys, sandėliukas ar šiltas balkonas, kur temperatūra nenukrenta žemiau nulio.

Laikydamiesi šių paprastų taisyklių galėsite mėgautis šviežiais, kvapniais pomidorais net tada, kai lauke sniegas.

Pasidalinkite šiuo straipsniu
Komentarų: 0

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *