Kotletai yra vienas mėgstamiausių mėsos patiekalų. Atrodytų, kad jie taip pat yra paprasčiausi. Turbūt nėra namų šeimininkės, kuri nemokėtų gaminti kotletų. Ir jie pagaminami gana greitai, be to, juos galima užšaldyti.
Tačiau, pasak patyrusių virėjų, tradicinis naminių kotletų receptas toli gražu nėra tobulas. Daugelio mums pažįstamų ingredientų, kuriuos visada dedame į kukulius, restoranų virėjai nenaudoja.
Norėdami paruošti tobulą patiekalą, profesionalai rekomenduoja atsisakyti kai kurių ingredientų ir eksperimentuoti su ingredientais.
Taigi, ko jie nededa į kotletus brangiuose restoranuose?
Kiaušiniai
Pirmasis iš šių ingredientų yra kiaušinis. Anksčiau jis buvo dedamas į maltą mėsą, nes tais laikais į patiekalą buvo dedama daug džiūvėsėlių, kad padidėtų mėsos masės tūris.
Tačiau, jei nuspręsite apsieiti be duonos, tuomet neturėtumėte dėti kiaušinio, nes jis atima kotletams sultingumą.
Tačiau kai kurie virėjai neatsisako kiaušinių, o naudoja tik trynį.
Svogūnas
Dar vienas prieštaringai vertinamas ingredientas yra svogūnai. Namų šeimininkės į kukulius visada įdeda vieną ar du svogūnus, kad šie būtų sodresnio skonio ir sultingesni.
Tačiau, anot šefų, tai klaida, nes kepti svogūnai užgožia mėsos skonį. Vietoj to, jie rekomenduoja patiekti svogūnus svogūnų padažo pavidalu su kotletais.
Jei vis tiek norite naudoti skonio stipriklius, galite įdėti smulkiai supjaustyto česnako, juodųjų pipirų ar mėgstamų prieskonių.
Duona
Kalbant apie duonos įdėjimą, ji dažniausiai naudojama maltos mėsos tūriui padidinti. Tačiau daugelis žmonių nepagalvoja, kad piene ar šaltame vandenyje mirkyta duona kotletus padaro kietesnius.
Be to, duona mėsą patamsina ir praranda patrauklią išvaizdą.
Geriau kepti mažesnį kotletų skaičių be duonos, bet jie bus skanesni ir sultingesni.
Majonezas
Nors dabar daugelis žmonių šį produktą deda į maltą mėsą dėl sultingumo, profesionalūs virėjai nerekomenduoja naudoti majonezo.
Jie pataria kruopščiai išmaišyti maltą mėsą, kad išsaugotų kotletų sultingumą, o gamindami jų netroškinkite, o gerai apkepkite, kad viduje išliktų visos sultys.
Juk būtent kepta plutelė „užsandarina“ sultis kotletų viduje ir jie išlieka sultingi.
Todėl geriausia greitai kepti kotletus ant didelės ugnies iki auksinės rudos spalvos, o tada sumažinti ugnį iki minimumo ir kepti, kol iškeps.
Ką leidžiama dėti į kotletus?
Vietoj šių ingredientų profesionalūs prestižinių įstaigų virėjai, kur kotletai kainuoja daug pinigų, rekomenduoja dėti šviežių daržovių, tokių kaip baltieji arba kiniški kopūstai, cukinijos, morkos ir šviežios žolelės.
Jie suteiks mėsai sultingumo ir ryškumo.
Be to, virėjai turi dar porą puikių kotletų gaminimo paslapčių. Jei malta mėsa nėra labai sultinga, į kiekvieną kotletą galite įdėti nedidelį ledo gabalėlį arba, geriausia, sviesto.
O suformavus ir sulanksčius kotletus, jie turėtų „pailsėti“ ant stalo 15–20 minučių.
Nepaisant to, pagrindinis skanių kotletų ingredientas visada išlieka šviežia malta kiauliena ir jautiena santykiu 1:1.
Svarbu, kad kotletams skirtoje mėsoje būtų riebalų, kitaip net ir iškepus pagal visas taisykles, kotletai bus sausi.