10 būdų, kaip pagerinti miegą

10 budu kaip pagerinti miega

10 budu kaip pagerinti miega

Pateikiame 10 būdų kaip pagerinti miegą, kaip greičiau užmigti ir kaip geriau jaustis.

Eiti miegoti ir pabusti tuo pačiu metu

Daugelis iš mūsų savaitgaliais leidžia sau šiek tiek atsipalaiduoti ir miega iki pat vakarienės. Tačiau mokslininkai mano, kad šis nenuoseklumas trikdo mūsų paros ritmą. Kasdien atsibusti ir eiti miegoti tuo pačiu metu gali padėti pagerinti miegą.

Kai jaučiatės pavargę, padarykite pertraukėlę miegui

Trumpas snaudulys padės atgauti jėgas. Tačiau nepamirškite, kad pietų miegas turėtų trukti ne ilgiau kaip 45 minutes.

Atsisakyti nesveikų įpročių

Specialistai pataria negerti alkoholio ir nerūkyti likus bent keturioms valandoms iki miego. Nors geriausia kartą ir visiems laikams atsikratyti šių įpročių.

Liborio Parrino (Ispanų profesoriaus patarimas)

Parmos universiteto neurologijos profesorius ir 2018 m. Pasaulinės miego dienos komiteto pirmininkas.

Geri įpročiai daro teigiamą poveikį miego kokybei. Daugelis tyrimų rodo, kad miego kokybė yra daug svarbesnė už jo kiekį.

Sumažinkite suvartojamo kofeino kiekį

Pasaulinė miego draugija rekomenduoja nustoti vartoti kofeiną likus bent šešioms valandoms iki miego. Nepamirškite, kad jo yra ne tik kavoje, bet ir arbatoje, gazuotuose gėrimuose ir net šokolade.

Nevalgykite per daug prieš miegą.

Galite lengvai užkąsti. Tačiau likus keturioms valandoms iki miego nereikėtų valgyti sunkaus, aštraus ir saldaus maisto.

Neužsiimkite fizine veikla prieš miegą

Specialistai primygtinai reikalauja, kad reguliariai mankštintumėtės. Tačiau fizinis aktyvumas prieš pat miegą gali pakenkti jo kokybei.

Pasirinkite patogią patalynę

Jei pabudę vidury nakties jaučiatės šilti po mėgstama vilnone antklode, laikas keistis. Dėl savo sveikatos.

Išvėdinkite miegamąjį

Neseniai atlikto tyrimo metu nustatyta, kad geriau miegama prie atviro lango. Jei turite oro kondicionierių, nustatykite miegui tinkamą temperatūrą. Jis turėtų būti keliais laipsniais žemesnis už normą.

Pašalinkite dėmesį blaškančius garsus ir šviesą

Kambaryje esanti elektronika gali trukdyti gerai išsimiegoti. Pavyzdžiui, mirksintis skaitmeninis laikrodis, dūzgiantis kompiuteris ir, žinoma, įjungtas televizorius.

Nedarykite kitų dalykų lovoje

Naudodami išmanųjį telefoną ar nešiojamąjį kompiuterį galime lengvai atsakyti į el. laiškus gulėdami lovoje. Tačiau dėl to ta vieta gali asocijuotis su darbu. Nustokite tai daryti. Lova skirta miegui ir seksui.

Laikydamiesi šių taisyklių pagerinsite miego kokybę ir išvengsite miego susiskaidymo bei miego trūkumo. Pastarieji gali sukelti rimtų sveikatos problemų, įskaitant psichikos sutrikimus ir širdies ir kraujagyslių ligas.


Taip pat skaitykite:

Exit mobile version