Ar galima valgyti seną medų nepakenkiant sveikatai: nustebsite

Medus stiklainyje

Medų stiklainyje galima laikyti labai ilgai. Tačiau laikui bėgant jis keičia savo struktūrą ir spalvą. Sužinokite, kur galima naudoti seną medų ir ar jį galima valgyti nepakenkiant sveikatai.

Kiek laiko medus laikomas stiklainyje – ilgalaikio laikymo niuansai

Taigi, išsiaiškinkime, kas atsitiks su medumi, jei laikysite jį ilgą laiką. Laikui bėgant medus pradeda kietėti ir keisti spalvą. Ilgai laikant medus tamsėja, o naudingos savybės išnyksta. Todėl seną medų galima valgyti, bet jis nebebus naudingas.

Sunku atsakyti į klausimą, kiek laiko medus laikomas stiklainyje. Tai priklauso nuo medaus rūšies, laikymo temperatūros ir talpyklos, kurioje jis yra. Apskritai medų galima laikyti labai ilgai, tačiau kartais jis gali ir sugesti.

Kaip suprasti, kad medus sugedo – pagrindinis ženklas

Jei jūsų medus iš viršaus padengtas putomis ir turi nemalonų ir net rūgštų kvapą, vadinasi, jis surūgo. Tokio medaus negalima valgyti.

Kur panaudoti seną medų, kad jo neišmesti?

Geriausia ką nors su juo virti ar kepti. Pavyzdžiui, skruzdėlynas su medumi ir aguonomis ar bet koks kitas kepinys. Patiekalas su senu medumi pasirodys toks pat skanus ir kvapnus, kaip ir šviežias.

Patarimas. Jei medus tapo per kietas ir sunkiai išimamas iš stiklainio, tiesiog pakaitinkite vandens vonelėje arba įdėkite į karšto vandens dubenį. Medus įkais ir vėl taps skystas.

Exit mobile version