Ar kenksminga plaukus plauti kasdien? Ką sako ekspertai?


Kai kuriems žmonėms kasdienis plaukų plovimas šampūnu yra vienintelis būdas atsikratyti riebalų ir išvengti pleiskanų. Tačiau dėl dažno plovimo tampa sausi, lūžinėja ir skilinėja galiukai.

“Nėra universalios taisyklės, kaip dažnai turėtumėte plauti plaukus”, – “RealSimple” sakė įžymybių stilistas Jay Birmingham.

Pasak jo, kai kurių tipų plaukus reikia plauti dažniau nei kitų, be to, kiekvieno žmogaus plaukai yra skirtingi.

Apskritai ekspertai rekomenduoja plaukus plauti kas dvi-tris dienas. Tai suteikia galvos odai laiko atsinaujinti poodinių riebalų ir odos ląstelėms.

Požymiai, kad per daug plaunate plaukus, yra šie: riebi galvos oda, bet sausi plaukai, riebūs plaukai kelias valandas po plovimo šampūnu, sudirgusi galvos oda, padidėjęs lūžinėjimas ir skilinėjantys galiukai, matiniai plaukai.

Jei norite sumažinti plaukų plovimo šampūnu dažnumą, pabandykite naudoti sausą šampūną tomis dienomis, kai paprastai plaunate plaukus šampūnu. Taip pat galite išbandyti tekstūrą suteikiančią plaukų pudrą.

Plaukų plovimas kiekvieną dieną

Kokių tipų plaukus reikia plauti dažniau?

Plonų ir tiesių plaukų žmonėms plaukus reikia plauti dažniau. Stilistė Gregga Prothero sako, kad tokiais atvejais “aliejus tiesiog išteka, nes lygus plaukų stiebas neturi natūralios tekstūros ar bangų, o plaukų spalva nesugeria aliejų”. Ji priduria, kad tiems, kuriems diagnozuotos galvos odos problemos, taip pat gali tekti plauti dažniau.

Koks yra idealus plaukų plovimo dažnumas?

Kirpėjai sako, kad paprastai geriausia plaukus plauti šampūnu ne kasdien, o kas dvi-tris dienas.

“Kai persistengsite, jūsų galvos oda pasakys: “Tepkime ją!” Bet žinote ką? Jūsų plaukų galiukai rėkia: “Mes sausi!” Rezultatas? Suskilinėję galiukai ir lūžinėjimas, o mes to nenorime”, – aiškino Gregga Prothero.

Pasak jos, plaukams ir galvos odai reikia laiko atsinaujinti. “Pernelyg dažnas plovimas neleidžia galvos odai kvėpuoti ir gali lemti riebalų kaupimąsi”, – pridūrė ji.

Požymiai, kad plaukus plaunate per dažnai

Ekspertai pridūrė, kad jei esate įpratę plaukus plauti kasdien, turite prie to priprasti ir išgyventi adaptacijos laikotarpį, kol plaukai prisitaikys prie naujo grafiko. Svarbiausia tęsti kursą, ir jūsų plaukai galiausiai taps subalansuoti ir gamins mažiau riebalų.

Išeiti iš AMP versijos