Darbas / Verslas

Ar keturių dienų darbo savaitė padidina darbuotojų produktyvumą?

Kai kurios įmonės jau įvedė trumpesnę darbo savaitę. Tačiau ar šis formatas iš tiesų turi teigiamą poveikį darbo eigai? Atsakymą rasite šiame straipsnyje.

4 dienų darbo savaitė

4 darbo dienos per savaite

Naujojoje Zelandijoje ir Islandijoje atlikti tyrimai parodė, kad, sutrumpinus darbo savaitę, darbuotojai dirba produktyviau, patiria mažiau streso ir geriau suderina darbą ir asmeninį gyvenimą. Be to, 2019 m. atliktas tyrimas parodė, kad „Microsoft“ darbuotojų efektyvumas padidėjo 40 proc., žmonės rečiau vėluodavo, taip pat sumažėjo energijos suvartojimas.

Kartu, atliekant pakeitimus, reikia nepamiršti ir apribojimų. Pavyzdžiui, „Microsoft“ paprašė savo darbuotojų susitikimus rengti ne ilgiau kaip pusvalandį, o kai kurios įmonės skyrė lėšų triukšmą slopinančioms ausinėms ir šviesos indikatoriams „Netrukdyti“ įsigyti.

Taip pat kyla klausimų, ar tokiu atveju bus mažinamas darbo užmokestis ir ką daryti tiems, kurie turi dirbti 24 valandas per parą, 7 dienas per savaitę (pvz., gydytojams). Todėl, autoriaus nuomone, šiuo metu geriausia išeitis yra užtikrinti, kad žmonės galėtų dirbti tiek valandų, kiek reikia.


Taip pat skaitykite:

Jei radote klaidą, praneškite mums apie tai pažymėdami tekstą ir paspausdami Ctrl+Enter.

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Mindaugas Bružas

KAIPKADA.LT naujienų, straipsnių, patarimų autorius.

Turite klausimų ar pastabų? Susisiekite:
el. p. redakcija@kaipkada.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Taip pat skaitykite
Close
Back to top button

Pranešimas apie klaidą

Šis tekstas bus išsiųstas mūsų redaktoriams: