Česnako nauda ir žala: kaip teisingai jį naudoti, kad nepakenktumėte organizmui

Česnako nauda ir žala

Česnakai laikomi ne tik aromatingu prieskoniu, bet ir naudingu produktu, vertinamu dėl gydomųjų savybių ir gydomosios sudėties. Tiesa, pasitaiko atvejų, kai česnakai gali tapti tikru nuodu.

Dėl naudingų savybių česnakas tvirtai įsitvirtino virtuvėje. Dažniausiai naudojamas kaip pagardas prie įvairių patiekalų: mėsos, žuvies, įvairių sriubų ir padažų, salotų – skanu ir naudinga!

Kokias ligas gydo česnakai?

Specialistų teigimu, česnake yra baltymų, riebalų, skaidulų, askorbo rūgšties, angliavandenių. Jame yra didžiulis kiekis mikro ir makro elementų, įskaitant kalį, kalcį, natrį, geležį, fosforą, manganą, cinką ir jodą. Be to, česnakuose yra vitaminų B, C, D, P, fitoncidų, eterinio aliejaus ir sieros junginių.

Česnakai naudojami kaip dezinfekavimo priemonė ir netgi greitam žaizdų gijimui. O reguliarus česnako vartojimas gerokai sumažina vyrų riziką susirgti prostatos vėžiu.

Taigi, ekspertai išsiaiškino, kad kasdienis svogūnų ir česnakų vartojimas sumažina tikimybę susirgti vėžiu 50%. Onkologai šį česnako ypatumą aiškina tuo, kad juose yra sieros turinčios medžiagos alio, kuri suteikia jam būdingą kvapą.

Taip pat česnaką rekomenduojama vartoti gerklės ligų, plaučių astmos, nervų sistemos ligų profilaktikai, gydo podagrą, kovoja su sąnarių ligomis. Česnaku gydomos ir blužnies ligos, jis greitai pašalina iš organizmo dujų perteklių, rekomenduojamas sergant skrandžio ligomis, sergant plaučių opalige.

Česnakuose esančios medžiagos didina apetitą, didina kepenų, skrandžio, žarnyno veiklą, turi šlapimą varantį, antihelmintinį, spazminį, skausmą malšinantį, antimikrobinį poveikį.

Kas neturėtų valgyti česnako

Kaip česnakas gali pakenkti?

Kaip tinkamai valgyti česnaką? Ekspertai rekomenduoja česnaką naudoti žalią, nes po terminio apdorojimo jis praranda naudingas savybes.

Kaip ir bet kurį kitą produktą, česnaką reikia vartoti saikingai: suvalgę jo per daug, jis gali tapti tikru nuodu jūsų organizmui! O česnakai ypač kenkia kepenims. Štai kodėl neturėtumėte valgyti česnako kasdien: jei valgysite jį 7 dienas per savaitę, didesnė tikimybė, kad kepenys suriebės.

Be to, gana dažnai galima rasti istorijų, kad žmonės česnaką turėjo gerti kaip piliulę. Taigi jokiu būdu neturėtumėte nuryti visos česnako skiltelės: tai gali pakenkti stemplei!

Verta paminėti, kad česnakai gali sukelti alergines žmogaus organizmo reakcijas. Pavyzdžiui, susmulkintas česnakas, ilgą laiką liesdamas žmogaus odą, gali sudirginti ir net nudeginti.

Kas negali valgyti česnako?

Žmonės, turintys antsvorio, turėtų nepamiršti, kad česnakai dar labiau padidina apetitą.

Taip pat česnako negalima vartoti žmonėms, sergantiems skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opalige, gastritu, hemorojumi, inkstų ir kepenų ligomis, epilepsija.

Gydytojai nerekomenduoja česnako moterims nėštumo ir žindymo laikotarpiu.

Specialistai tvirtina, kad sveikam žmogui per dieną pakanka suvalgyti 1-2 skilteles česnako, kad palaikytų imunitetą ir išvengtų įvairių ligų. Didžiausia dozė yra 3-5 skiltelės šviežio česnako per dieną.

Išeiti iš mobilios versijos