Ekspertai įvardijo gėrimą, kuris pakeis skausmą malšinančius vaistus


Kaip išsirinkti kavą

Harvardo mokslininkai teigia, kad visų mėgstama kava gali būti skausmą malšinančių vaistų pakaitalas. Specialistai mano, kad lėtiniu miego trūkumu besiskundžiantys žmonės turi padidintą jautrumą ir gali aštriau jausti skausmą.

Kava galės pašalinti neigiamus jausmus net tada, kai morfijus tokiais atvejais netinkamas. Taip pat šis gėrimas puikiai mažina skausmingus pojūčius.

Eksperimento metu pavyko nustatyti, kad kofeinas, patekęs į organizmą, veikia smegenų neuronus, mažina jų aktyvumą, taip pat receptorius, todėl žmogus jaučiasi energingesnis, nei įprastai. Toks poveikis buvo pastebėtas tik žmonėms, kenčiantiems nuo lėtinės nemigos.

7-8 valandas per parą miegojusių tyrimo dalyvių sveikata išgėrus kavos nepagerėjo. Mokslininkai ketina toliau dirbti su tyrimų duomenimis, kad sukurtų naują skausmą malšinantį vaistą.


Mūsų portale paskelbtą informaciją griežtai draudžiama naudoti kitose internetinėse svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar platinti medžiagą bet kokiu kitu pavidalu be sutikimo. Visas turinys, jeigu nėra nurodytas kitas šaltinis, yra portalo nuosavybė.

Parašyti komentarą / išeiti iš AMP versijos