Gydytojai įvardijo 4 geriausius būdus, kaip išsaugoti sveiką širdį


Sveika širdis

Egzistuoja įvairūs širdies sveikatai naudingi būdai, tačiau gydytojai keletą metodų išskyrė kaip tikrai veikiančius ir efektyvius.

Sveika mityba

Gydytojai mano, kad širdies ir kraujagyslių sveikatai geriausia dieta yra panaši į Viduržemio jūros regiono dietą, pagal kurią ribojamas rafinuotų angliavandenių ir sočiųjų gyvūninių riebalų vartojimas. Vartojama daug vaisių, daržovių, jūros gėrybių, taip pat viso grūdo produktų ir nesočiųjų riebalų.

Fizinis aktyvumas

Gydytojų teigimu, vidutinio intensyvumo fizinis aktyvumas turėtų trukti ne mažiau kaip 2,5 valandos per savaitę. Būtent judėjimas, sportas, reguliari fizinė veikla tonizuoja ir stiprina raumenis, neleidžia kauptis riebalams, kurių perteklius prisideda prie papildomo krūvio širdžiai.

Cigarečių metimas

Tabako dūmų sudedamosios dalys pažeidžia įvairius kraujagyslių audinio sluoksnius, prisideda prie aterosklerozės ir širdies infarkto vystymosi. Vienas geriausių būdų išsaugoti sveiką širdį – niekada nerūkyti, tačiau taip pat naudinga nerūkyti daugelį metų.

Atlikite profilaktinius tyrimus

Širdies būklė glaudžiai susijusi su paveldimumu, todėl norėdami laiku pastebėti problemą turėtumėte reguliariai lankytis medicininiuose patikrinimuose. 40 metų ir vyresni žmonės turėtų žinoti savo kraujospūdį ir cholesterolio kiekį kraujyje, nes šie parametrai turi didelę įtaką miokardo veiklai ir jo jautrumui ligoms.

Išeiti iš AMP versijos