Įvardytas charakterio bruožas, prailginantis gyvenimą

Optimizmas

Mokslininkai atliko plataus masto tyrimą ir išsiaiškino, kaip optimizmas veikia žmogaus gyvenimo trukmę. Tyrimo autorius dr. Levinas Lee sako, kad mokslas daug žino apie ligų ir ankstyvos mirties rizikos veiksnius, tačiau turime nedaug žinių apie gyvenimo pratęsimą ar gyvenimo gerinimą. Dėl šios priežasties ekspertai nusprendė išsiaiškinti psichosocialinius veiksnius, kurie prisideda prie sveiko senėjimo.

Kaip optimizmas veikia žmogaus gyvenimo trukmę?

Tyrimo metu buvo panaudoti duomenys iš daugiau nei 70 000 žmonių, kurių optimizmas ir bendra būklė buvo stebimi 30 metų. Paaiškėjo, kad optimistiškiausias žmogus vidutiniškai gyvena 15% ilgiau nei mažiau optimistiškas, taip pat turi 50–70% didesnę tikimybę išgyventi iki 85 metų.

Taip gali būti dėl to, kad optimistai dažnai laikosi sveikesnio gyvenimo būdo, efektyviau susidoroja su stresu ir sunkumais. Jie taip pat geriau reguliuoja savo emocijas ir elgesį.

Jei žmogus nėra optimistas, tai galima ištaisyti. Norėdami tai padaryti, ekspertai pataria įsivaizduoti save iš geriausios pusės, tačiau realistiškoje sistemoje.

Pavyzdžiui, verta pabandyti įsivaizduoti savo ateitį, kurioje išsipildė visi trokštami planai. Kitaip tariant, tegul žmogus įsivaizduoja, kaip jis pasiekė viską, ko norėjo, taip pat užrašykite vizualizaciją ant popieriaus.

Šį tekstą peržiūrėkite ir perskaitykite bent kartą per savaitę. Po 2-3 mėnesių jūsų elgesys bus daug optimistiškesnis, nei buvo prieš tai.

Išeiti iš AMP versijos