Šių metų rugpjūtį atrastas asteroidas 2024 PT5 netrukus taps laikinu Žemės palydovu. Mokslininkai prognozuoja, kad šis maždaug 10 metrų skersmens kosminis objektas pateks į mūsų planetos gravitacinį lauką ir skries aplink ją 56,6 dienos – nuo rugsėjo 29 d. iki lapkričio 25 d.
Šis reiškinys, nors ir nėra unikalus, yra gana retas. Tokie laikini Žemės palydovai vadinami mini mėnuliais. Asteroidas 2024 PT5 tikriausiai priklauso Ardžunos asteroidų grupei, kurių orbitos panašios į Žemės, praneša EconomicTimes.
Deja, šį dangaus kūną stebėti bus gana sunku. Jo ryškis labai mažas, todėl norint jį stebėti reikės galingo teleskopo.
Mini mėnulio pasirodymas nekelia grėsmės Žemei ir jos gyventojams. Mokslininkai patikina, kad pasibaigus „vizitui“ asteroidas grįš į ankstesnę orbitą ir toliau judės Saulės sistemoje.
Mini mėnulio pasirodymas yra unikali galimybė mokslininkams ištirti tokių dangaus kūnų savybes ir geriau suprasti Saulės sistemoje vykstančius procesus. Asteroido 2024 PT5 orbitos ir sudėties tyrimas padės mokslininkams gauti naujų duomenų apie Saulės sistemos kilmę ir evoliuciją.
Mokslininkai prognozuoja, kad asteroidas 2024 PT5 grįš į Žemės orbitą 2025 m. sausį, o paskui vėl nutols ir sugrįš 2055 m.