Kaip pasigaminti sėjos žymeklius: 5 geriausi praktiniai variantai

Zymekliai sodinimui ir sejai

Zymekliai sodinimui ir sejai

Dėl patogių sodininkystės įrankių nebereikia lenktis ar tūptis prie kiekvieno svogūnėlio ir daigų.

Sodininkystės ir sėjos sezono metu sodininkai turi daug darbo. Nenuostabu, kad jie nori palengvinti savo darbą, padaryti monotoniškas užduotis lengviau įveikiamas.

Patirtis parodė, kad kasti duobes kiekvienam augalui yra nepraktiška ir pakankamai sunku. Žymėti kelias skylutes vienu metu yra daug lengviau. Būtent tai galima atlikti su sėjos žymekliu.

Galite jį nusipirkti arba pasigaminti patys. Yra daugybė jo gamybos būdų, kuriuos sėkmingai naudoja sodininkai. Pasidalinsime įdomiomis ir paprastomis idėjomis, kaip savo rankomis pasigaminti sodo žymeklius.

Kaip pasigaminti žymeklius sėjai: štai kelios gudrios gudrybės

Grėblys – žymeklis sėjai

Greblys zymeklis
Nuotr.: Pinterest

Jei jums lengviau pasilenkti arba daryti skyles sėdint, galite sukurti ne ilgą, o lentelės formos žymeklį su kompaktiška rankena – laikikliu. Jį lengva pasiimti su savimi į lauką, nes jis neužima daug vietos.

Plokštelė – žymeklis sėjai

Daugeliui sodininkų geriau tinka plati plokštė su įpjovomis.

Plokštė – žymeklis sėjai

Plokštė sodinukams. Puikiai tiks pažymėti vietas kur sodinti svogunėlius.

Padėklas – žymeklis sėjai

Žmonės sugeba pasigaminti įrankius net iš šiukšlių. Kiaušinių padėklai pasitarnaus kaip žymeklis sėjai. Jei jūsų dirvožemis minkštas ir purus, kiaušinių padėkliukai yra gera idėja.

Statinė – žymeklis sėjai

Jei reikia apdoroti ne mažą lopinėlį, o didesnį plotą, yra pažangesnė žymeklio versija. Šis įrankis gali būti pagamintas iš metalinės statinės. Užtenka pritvirtinti „ragus”, o galuose pritvirtinti ašį – ir galite važiuoti.


Taip pat skaitykite:

Exit mobile version