Kaip pridėtinis cukrus kenkia visam organizmui?

Pridetinis cukrus

Daugelis žmonių mano, kad norint sumažinti cholesterolio kiekį kraujyje, reikia vengti maisto, kuriame yra daug cholesterolio. Bet tai ne visada pasiteisina. Tai taip pat priklauso nuo cukraus suvartojimo.

Yra žinoma, kad jei žmogus valgo daug maisto kuriame yra daug pridėtinio cukraus (spurgų, saldainių ir kt.), tai gali turėti įtakos cholesterolio kiekiui jo organizme. Mitybos specialistai pažymi, kad sumažinus pridėtinio cukraus kiekį maiste galima pagerinti cholesterolio kiekį kraujyje.

Pridėtinis cukrus didina blogo cholesterolio kiekį 

Faktas yra tai, kad pridėtinis cukrus gali sukelti uždegimą, sumažinti „gerojo“ cholesterolio kiekį ir padidinti trigliceridų (riebalų) kiekį kraujyje.

Amerikos širdies asociacijos žurnale paskelbtame tyrime nustatyta, kad tie, kurie kasdien gėrė saldžius gazuotus gėrimus (0,33 ml), dažniau turėjo didelį trigliceridų kiekį kraujyje ir žemą „gerojo“ cholesterolio kiekį.

Daugelis mitybos ekspertų sako, kad negalima visiškai atsisakyti maisto, į kurį pridėta cukraus. Geriau įtraukti kuo daugiau sveiko maisto: pavyzdžiui, avokadų ir alyvuogių aliejaus, kurie mažina „blogojo“ cholesterolio kiekį ir prisideda prie „gerojo“ cholesterolio lygio didinimo.


Taip pat skaitykite:

Exit mobile version