Nuolatinis viduriavimas turi neigiamą poveikį gyvenimo kokybei ir dažnai verčia koreguoti planus. Kiekvienam naudinga žinoti, ką daryti, kai prasideda viduriavimas ir kokiomis priemonėmis galima tai išgydyti.
Ką vartoti?
Yra daugybė viduriavimą stabdančių priemonių, kurios greitai sustabdo viduriavimą. Kai kurie veikia tik simptomus, kiti – pagrindinę priežastį.
- Sorbentai – jie suriša toksinus ir kitas pavojingas medžiagas ir pašalina jas saugiausiu organizmui būdu – kartu su išmatomis.
- Priemonės nuo padidėjusio žarnyno judrumo. Jie sustabdo viduriavimą, išnyksta nuolatinis noras tuštintis. Nevartokite, jei viduriuojate dėl apsinuodijimo ar infekcinės ligos.
- Kiti fermentai padeda kovoti su fermentų trūkumu.
Jei žinote, kad skrandžio sutrikimus sukėlė stresas, išgerkite raminamųjų vaistų. Tokios priemonės vartojamos vienos arba kartu su sorbentais (integruotas metodas paprastai yra veiksmingesnis).
Ar turėtumėte naudoti liaudies medicinos priemones?
Tai priklauso nuo jūsų, bet liaudiški metodai tikrai veikia. Pavyzdžiui, ryžių nuoviras, pagamintas iš 500 ml vandens ir šaukšto ryžių drumstame vandenyje, pašalina viduriavimą. Nuovirą virkite pusvalandį, po to atvėsinkite, perkoškite ir vartokite 2-3 kartus per dieną po 100 ml.
Panašų poveikį turi ir granatų žievelės. Juos reikia kruopščiai nuplauti, tada išdžiovinti ir sumalti blenderiu, palikti pastovėti. Po valandos skystį perkoškite, vartokite po valgomąjį šaukštą iki keturių kartų per dieną.
Galite pabandyti pasigaminti ąžuolo žievės ar vyšnios nuovirų tinktūros vandenyje su druska, cukrumi, jodu. Pagrindinis liaudiškų receptų trūkumas yra tas, kad reikia gan ilgai laukti palengvėjimo, o su farmaciniais produktais viskas daug paprasčiau ir greičiau, o poveikis garantuotas.
Pašalinkite viduriavimo priežastis
Visų pirmą išsiaiškinkite priežastis.
Kas galėjo sukelti viduriavimą:
- abejotini šviežumo maistas;
- pasibaigusio galiojimo maistas;
- pasibaigusio galiojimo vaistai;
- ilgalaikis vaistų (ypač antibiotikų) vartojimas;
- nuolatinis stresas ir emocinė būklė.
Gera asmens higiena yra labai svarbi gerai sveikatai. Pavyzdžiui, įprotis nesiplauti rankų prieš valgį gali iškrėsti žiaurų pokštą.
Pirmąsias 24 sunkaus viduriavimo valandas nevalgykite – gerkite vandenį, ryžius arba žolelių arbatas. Artimiausiomis dienomis venkite kepto, rūkyto, greito maisto, grybų, pyragaičių, dešrų, konservuoto maisto, alkoholio ir košių. Pagrindinė dieta turėtų būti mineralinis vanduo, kiaušiniai, džiūvėsėliai, sriuba su ryžiais ir vandeniu, trintos daržovės ir kisielius.
Taip pat skaitykite: