Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Karštas vanduo duše gali būti pavojingas: štai 5 priežastys, kodėl

Kuo kenkia karštas dušas?
2 min. skaitymo

Jei mėgstate praustis po dušu taip, kad vanduo garuotų, tai gali būti ne pats geriausias pasirinkimas jūsų sveikatai. Faktas tas, kad aukšta temperatūra veikia ne tik jūsų odą, bet ir plaukus bei imuninę sistemą.

Rudenį ir žiemą karštas dušas gali būti puikus būdas sušilti, bet ar tikrai jis toks naudingas jūsų sveikatai? Dr. Mahyar Maddahali įsitikinęs, kad karštas dušas gali keliais būdais pakenkti jūsų sveikatai ir organizmui. Apie tai rašo dienraštis „Express„.

Kuo kenkia karštas dušas?

Kodėl karštas dušas gali pakenkti

Pasirodo, per karštas vanduo gali padaryti daug žalos ne tik jūsų odai, bet ir plaukams. Gydytojas, besispecializuojantis kraujagyslių chirurgijoje, įspėja, kad per karštas dušas gali sukelti odos išsausėjimą.

Tiesa ta, kad oda turi tam tikrą kiekį natūralių aliejų, kurie palaiko jos drėgmę, o karštas vanduo gali nuplauti per daug šių naudingų aliejų. Be to, karštas vanduo gali sukelti odos sudirgimą ir paraudimą, nes aukšta temperatūra išplečia po oda esančias kraujagysles.

Nepamirškite, kad netinkama vandens temperatūra gali pakenkti ir jūsų plaukams. Tačiau kai kuriems žmonėms karštas dušas gali sukelti ir kur kas rimtesnių bėdų, pavyzdžiui, alpimą. Reikalas tas, kad per ilgai būnant po karštu vandeniu gali sumažėti kraujospūdis ir galiausiai ištikti alpulys.

Ir galiausiai, nors tai gali skambėti keistai, karštas dušas kenkia jūsų imuninei sistemai. Taigi, jei norite apsisaugoti nuo rudeninio peršalimo, stenkitės reguliuoti vandens temperatūrą taip, kad ji neviršytų 36-40 laipsnių Celsijaus.

 

Ši medžiaga skirta tik bendrai informacijai ir neturėtų būti naudojama kaip diagnozės ar medicininio patarimo pagrindas. Šioje svetainėje pateikiamos publikacijos yra pagrįstos naujausiais aktualiais ir moksliškai pagrįstais medicinos srities tyrimais. Vis dėlto, jei jums reikia diagnozės ar medicininio patarimo, būtinai kreipkitės į gydytoją ar specialistą.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas / 5. Balsų skaičius:

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Pasidalinkite šiuo straipsniu
Esu baigusi Vilniaus universiteto Medicinos fakultetą. Turiu aukštąjį išsilavinimą farmacijos srityje. Publikuoju straipsnius (KAIPKADA.LT interneto svetainėje) sveikatos ir sporto temomis.
guest
0 Komentarai(ų)
Naujausi
Seniausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus