Kodėl atsiranda herpesas (pūslelinė) ir kaip gydyti?

Herpes virusas pūslelinė

Gydytojai dermatologai papasakojo viską apie herpes virusą arba pūslelinę – nuo ​​atsiradimo vietų iki gydymo.

Viskas, ką reikia žinoti apie herpesą

Tai virusas, kuris patenka į kūną ir lieka ten amžinai, plintantis nerviniais takais. Kai kurie veiksniai (stresas, hipotermija, menstruacijos, medžiagų apykaitos sutrikimai ir kt.) prisideda prie šio viruso atsiradimo įvairiose kūno vietose. Tačiau stebėtis neverta – šį virusą turi 80% pasaulio gyventojų ir gali būti perduodamas genetiškai.

Tarp pagrindinių herpeso simptomų yra deginimas tam tikrose vietose, skausmas ar niežėjimas. Toliau ant jūsų kūno atsiranda mažos pūslelės, kurios plyšta (jų geriau nejudinti, kad virusas nepaplistų į kitas odos vietas), susidaro žaizdelė, kuri po kurio laiko pasidengia pluta. Jau tada prasideda gijimo procesas.

Yra daug vietų, kur gali atsirasti herpes. Dažniausiai – ten, kur yra mikroįtrūkimų ir duobių. Jis taip pat gali atsirasti ant gleivinių, lūpų, viršutinės veido dalies, liemens ar lytinių organų. Dažnai virusas grįžta ten, kur buvo anksčiau. Faktas yra tas, kad tose vietose yra pažeisti nervų apvalkalai, todėl jam daug lengviau ten patekti.

Rekomenduojama virusą negydyti patiems, o kreiptis į dermatologą. Jūsų gali būti paprašyta atlikti su fermentu susieto imunosorbento tyrimo (ELISA) kraujo tyrimą ir paskirti tabletes, kurios padeda palengvinti simptomus. Taip pat galite naudoti specialius tirpalus ir preparatus, kurių pagrindą sudaro acikloviras, pencikloviras ar denotiviras. Šiuos preparatus reikia tepti 3-5 kartus per dieną.

Exit mobile version