Vairavimas apsvaigus nuo alkoholio yra labai pavojingas ir tai patvirtina nelaimingų atsitikimų statistika visame pasaulyje. Tačiau daugelis žmonių nesuvokia, kad vairavimas jau po išgertuvių taip pat gali būti pavojingas vairuotojui ir kitiems eismo dalyviams. Nors vairavimas išgėrus yra neteisėtas ir pavojingas, dažnai nepakankamai įvertinamas pagirių poveikis. Todėl svarbu žinoti, kaip rizikinga vairuoti išgėrus alkoholio.
Pagirios – tai būklė, kuri atsiranda išgėrus didelį kiekį alkoholio. Tokie simptomai, kaip pykinimas, galvos skausmas, jautrumas šviesai, silpnumas ir nuovargis, paprastai pasireiškia praėjus kelioms valandoms po to, kai alkoholio kiekis kraujyje pradeda mažėti. Kiek laiko trunka pagirios ir kokio sunkumo jos yra, priklauso nuo išgerto alkoholio kiekio, jūsų organizmo savybių ir kitų veiksnių.
Kodėl vairavimas esant pagirioms yra pavojingas?
Vairuoti su pagiriomis pavojinga, nes net ir sumažėjus alkoholio kiekiui kraujyje, jo poveikis gali išlikti. Katorga sukelia tokius simptomus kaip galvos skausmas, nuovargis, pablogėjusi koncentracija ir reakcija, kurie gali rimtai paveikti jūsų gebėjimą vairuoti. Dėl to vairavimas tampa pavojingas ir gali sukelti nelaimingus atsitikimus.
1. Nuovargis ir silpnumas. Išgėrus alkoholio, jūsų organizmas gali būti išsekęs, todėl atsiranda nuovargis ir silpnumas. Šie pagirių simptomai silpnina vairuotojo dėmesį ir reakciją. Tai gali turėti tokių pačių pasekmių kaip ir vairavimas apsvaigus nuo alkoholio: pavėluota reakcija į eismo situacijas ir prastas situacijos suvokimas.
2. Jautrumas šviesai ir galvos skausmas. Jautrumas šviesai ir galvos skausmai gali apsunkinti vairavimą esant pagirioms. Ryški saulės šviesa arba priešpriešiais atvažiuojančių automobilių žibintai gali erzinti, o stiprus galvos skausmas gali apsunkinti vairavimą ir lemti koncentracijos praradimą.
3. Sutrikusi koordinacija ir pablogėjusi reakcija. Alkoholis iš organizmo pasišalina palaipsniui, todėl net ir sumažėjus jo koncentracijai, koordinacijos ir reakcijos problemos gali išlikti. Tai gali lemti klaidas kelyje, pavyzdžiui, pavėluotą stabdymą ar netikslų atstumo įvertinimą, o tai didina eismo įvykių tikimybę.