Sužinokite, kodėl arbatą reikia gerti kasdien. Be raminančio poveikio ir malonaus skonio, arbata gali pasigirti ilgu įspūdingų sveikatai naudingų savybių sąrašu. Jis padeda stiprinti smegenų sveikatą, mažina blogojo cholesterolio kiekį kraujyje ir vėžio riziką.
Žalioji arbata
Išgėrus stiklinę arbatos, kurioje gausu antioksidantų, galima atsukti laiką atgal, tačiau ne kiekviena arbata pasižymi senėjimą stabdančiomis savybėmis. Kuri iš jų laikoma geriausia arbata nuo senėjimo? Ekspertų teigimu, žalia.
“Kalbant apie senėjimą stabdančias savybes, žaliajai arbatai nėra lygių. Jame yra antioksidanto epigalokatechino galato, kuris veiksmingai kovoja su odos ląstelių žūtimi”, – sako mitybos specialistai.
Jie pažymi, kad žaliojoje arbatoje taip pat yra daug vitaminų B ir E, kurie būtini epidermio sveikatai. Vitaminas B2 padeda išlaikyti odą jauną ir stangrią, o vitaminas E skatina naujų odos ląstelių augimą ir suteikia odai švelnumo bei švytėjimo.
Žalioji arbata – geriausias pasirinkimas kovai su senėjimu
Žaliojoje arbatoje gausu antioksidantų, kurie naudingi jūsų sveikatai, apsaugo nuo ligų, mažina uždegimą ir netgi gali užkirsti kelią vėžiui. Vien dėl šio fakto žalioji arbata yra puikus gėrimas ilgaamžiams.
Šie antioksidantai organizme apsaugo ląsteles nuo toksinų ir laisvųjų radikalų daromos žalos, kuri gali labai sulėtinti medžiagų apykaitą, ir ją mažina. Daugiausia jų gauname su augaliniais junginiais, fitonutrientais ir aminorūgštimis iš maisto produktų, kuriuos vartojame, taip pat iš žalumynų ir žolelių arbatų, kurias geriame.
Žalioji arbata veikia kaip stimuliatorius ir turi neuroprotekcinių medžiagų, apsaugančių nuo pažinimo funkcijų pažeidimų ir degeneracinių ligų.
Kada arbata tampa kenksminga?
ačiau dėl joje esančio kofeino kiekio gerti žaliąją arbatą ilgą laiką arba didelėmis dozėmis (daugiau nei 8 puodeliai per dieną) gali būti pavojinga. Tai gali sukelti galvos skausmą, nervingumą, miego sutrikimus, vėmimą, viduriavimą, dirglumą, nereguliarų širdies plakimą, drebulį, rėmenį, galvos svaigimą, spengimą ausyse, traukulius ir sumišimą… Žaliojoje arbatoje taip pat yra cheminės medžiagos, kurios vartojimas dideliais kiekiais yra susijęs su kepenų pažeidimais.
Kitaip tariant, su žaliąja arbata nereikėtų persistengti.