Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Kodėl žmonės naktį dažnai prabunda tuo pačiu metu: mokslininkai nustebino atsakymu

3 min. skaitymo

Kiekvieną naktį prabudimas tuo pačiu metu gali būti nemalonus ir trukdyti normaliam miegui. Šio reiškinio priežastys gali būti įvairios, įskaitant išorinius veiksnius, tokius kaip triukšmas ar šviesa, sveikatos problemos, tokios kaip obstrukcinė miego apnėja, arba miego sutrikimas – nemiga.

Triukšmas ir šviesa yra vienos dažniausių prabudimo naktį priežasčių. Pasak „SleepFoundation„, gatvės, televizoriaus ar mobiliojo telefono keliamas triukšmas gali pažadinti žmogų, o pro langą šviečianti išorinio šaltinio šviesa taip pat gali sutrikdyti miegą.

Miego sutrikimams įtakos gali turėti ir sveikatos problemos, pavyzdžiui, obstrukcinė miego apnėja – būklė, kai miego metu kelioms sekundėms sustoja kvėpavimas. Dėl to žmogus gali atsibusti jausdamasis uždusęs.

Prabudimai naktį

Kitos sveikatos problemos, dėl kurių galima prabusti naktį, yra šios:

  • Skausmas;
  • Širdies ir kraujagyslių ligos;
  • Kvėpavimo takų ligos;
  • Endokrininės sistemos sutrikimai;
  • Neurologiniai sutrikimai;
  • Senėjimas;
  • Miego sutrikimai.

Specialistai pataria, kad jei kiekvieną naktį prabundate, nesistenkite iš karto grįžti miegoti. Vietoj to pasistenkite atsipalaiduoti ir atitraukti dėmesį nuo minčių, kurios gali jus varginti. Galite klausytis muzikos, skaityti knygą arba tiesiog gulėti tamsiame ir ramiame miegamajame.

Jei nepavyksta užmigti per 20 minučių, kelkitės iš lovos ir darykite ką nors, kas jūsų per daug nestimuliuotų. Galite skaityti knygą, klausytis atpalaiduojančios muzikos arba dirbti kokį nors lengvą darbą. Kai pasijusite mieguisti, grįžkite į lovą ir pabandykite užmigti.

Jei dažnas prabudimas jus vargina arba turi įtakos jūsų gyvenimo kokybei, pasitarkite su gydytoju. Jis gali padėti nustatyti miego sutrikimų priežastį ir sudaryti gydymo planą.

Patarimai, kaip miegoti visą naktį

Žmonės, kurių miegą trikdo prabudimai naktį, gali pabandyti vadovautis sveiko miego patarimais, kad geriau išsimiegotų.

Pirmiausia venkite kofeino ir alkoholio prieš miegą. Padidinkite dienos šviesos kiekį ir sumažinkite šviesos šaltinių kiekį naktį.

Ekspertai teigia, kad nors naktinis prabudimas yra įprastas ir paprastai lengvai išsprendžiamas, jis gali būti ir didesnės problemos požymis. Jei jaučiate, kad miego sutrikimai daro įtaką jūsų gyvenimo kokybei, arba jei jaučiate kitų sveikatos problemų simptomus, gali būti naudinga pasikonsultuoti su gydytoju, kad būtų paneigta pagrindinė liga.

Taip pat skaitykite:

Ši medžiaga skirta tik bendrai informacijai ir neturėtų būti naudojama kaip diagnozės ar medicininio patarimo pagrindas. Šioje svetainėje pateikiamos publikacijos yra pagrįstos naujausiais aktualiais ir moksliškai pagrįstais medicinos srities tyrimais. Vis dėlto, jei jums reikia diagnozės ar medicininio patarimo, būtinai kreipkitės į gydytoją ar specialistą.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas / 5. Balsų skaičius:

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Pasidalinkite šiuo straipsniu
Esu baigusi Vilniaus universiteto Medicinos fakultetą. Turiu aukštąjį išsilavinimą farmacijos srityje. Publikuoju straipsnius (KAIPKADA.LT interneto svetainėje) sveikatos ir sporto temomis.
guest
0 Komentarai(ų)
Naujausi
Seniausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus