Kodėl žmonės painioja senus sapnus su prisiminimais?

sapnai

sapnai

Kai kuriems žmonėms sapnai gali atrodyti kaip tikri prisiminimai. Psichologijos profesorė Alice Gregory pasakoja, kodėl taip atsitinka.

Reiškinys, kai pradedame abejoti, ar kažkas įvyko iš tikrųjų, ar tai tik sapnas, vadinamas sapno ir realybės sumišimu. Dviejų Nyderlandų Mastrichto universiteto mokslininkų atliktų tyrimų duomenimis, tik 12 ir 26 proc. tiriamųjų pranešė apie tokius įvykius savo gyvenime.

Sapnas ir prisiminimai

 

Tyrimai apie sapnus

Iki šiol atlikta nedaug mokslinių tyrimų, kuriuose šis reiškinys būtų išsamiau ištirtas. Tačiau ekspertai mano, kad sunkumų atskirti realybę nuo sapnų gali kilti dėl kelių priežasčių. Pirma, todėl, kad kai kurios svajonės pačios savaime yra ryškesnės už kitas.

Antrasis – dėl atminties kodavimo sapno metu (tai reiškia, kad miego metu prisiminimai apie tai, kas įvyko sapne, transformuojami prieš juos išsaugant ilgalaikėje atmintyje). Tai reiškia, kad galime turėti klaidingų prisiminimų.

Ekspertas sako, kad norėdami patikrinti, ar jūsų prisiminimai teisingi, galite paklausti, ar jūsų draugas ką nors prisimena, arba paieškoti nuotraukų, įrašų, susijusių su tuo laiku.


Taip pat skaitykite:

Exit mobile version