Kokios kavos pupelės vadinamos „rūšinės“?


Rūšinės kavos pupelės

Kava – tai vienas populiariausių gėrimų pasaulyje. Su šiuo skaniu ritualu daugelis žmonių pasaulyje pradeda savo dieną, kad greičiau pabustų iš miegų. Vieni geria įprastą kavą su tirščiais, antri – tik iš aparato, o treti – tik rūšinę, kuri laikoma kaip pati kokybiškiausi ir geriausia kava.

Tiems, kas nežino, apie terminą „rūšinės kavos pupelės“ ir kuo toks gėrimas turi pasižymėti, derėtų skaityti toliau, kad viską išsiaiškintumėte.

Terminas „rūšinės kavos pupelės“

Angliškai vadinama „speciality coffee beans“ , terminas „rūšinės kavos pupelės“ reiškia, kad jos yra surinkusios bent 80 balų (iš 100 galimų) ir yra labai kokybiškos. O kas gi tuo balus skiria ir nustato kokybę ir kitus parametrus?

Tą daro profesionalūs kavos ragautojai, kurie yra specialiai apmokyti ir turintys kvalifikaciją. Jam yra įpilama šviežiai skrudinta kava, kuria jis skanauja.

Kokiomis savybėmis pasižymi rūšinė kava?

Kaip jau minėjome, profesionalus degustatorius ragauja kavą ir įvertina įvairias jo savybes. Tarp jų yra: pats skonis, aromatingumas, saldumas, rūgštumas, skonio stiprumas, konsistencija ir daug kitų savybių, kurių kiekviena yra vertinama balais. Tam, kad kava būtų sertifikuojama kaip „rūšinė“, ji turi surinkti bent 80 balų iš 100.

Kavos skrudintojai kiekvienai kavai sukuria individualius profilius, sustiprindami ir paryškindami natūralų jų skonį. Baristos naudoja šią šviežiai skrudintą kavą įvairiems gėrimams gaminti, t. y. americano, flat white, espresso.

Kokiomis savybėmis pasižymi rūšinė kava?

Tiems, kam svarbu šviežia kava, kuris būtų kokybiška ir skani, jau gali būti vadinami kavos gurmanais, nes renkasi rečiau vartojamą prekę. Nors rūšinės kavos pupelės sudaro vos 10 procentų visos kavos gamybos, ji turi savo nedidelį, bet ištikimą gerbėjų ratą.

Norint pajusti geriausią skonį, aromatingumą ir poskonio natas, verta pirkti šviežiai skrudintą rūšinę kavą. Tokios pupelės paskrudinamos dažniausiai tik po užsakymo. Juk šviežumas išlieka vos mėnesį laiko, todėl neverta delsti. Tokios rūšinės kavos internetu galima rasti elektroninėje parduotuvėje OKava.lt. Čia produktai pasižymi gera kaina, atsiliepimais.

Apibendrinimas

Aptarėme rūšines kavos pupeles, apie kurias girdėjęs daugelis, tačiau konkrečiai papasakoti gali toli gražu ne kiekvienas. Šis produktas nėra masinio vartojimo, nes ne kiekvienas yra gurmanas, kuris suprastų tą puikų skonį ir aromatą. Ar tai yra geriausia kava – nuspręsti turi kiekvienas individualiai ir atsirinkti mėgstamiausią.


Mūsų portale paskelbtą informaciją griežtai draudžiama naudoti kitose internetinėse svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar platinti medžiagą bet kokiu kitu pavidalu be sutikimo. Visas turinys, jeigu nėra nurodytas kitas šaltinis, yra portalo nuosavybė.

Parašyti komentarą / išeiti iš AMP versijos