Mokslininkai išsiaiškino, kodėl žmonės trokšta prisigerti

alkoholio vartojimas covid

Kiekvienas žmogus bent kartą gyvenime yra ragavęs alkoholio. Tačiau yra žmonių, kurie geria daug ir girtauja tol, kol apalpsta. Kodėl žmonės ne tik geria, bet geria daug ir sąmoningai nori prisigerti iki tokios būsenos? Į šį klausimą atsakė mokslininkai iš Australijos ir JAV, atlikę bendrą tyrimą. Paradoksalu, tačiau mokslininkai konstatavo, kad dažniausiai norą prisigerti sukelia džiaugsmingi įvykiai.

Mokslininkų tyrimas

Mokslininkai išanalizavo šimtus „Twitter“ įrašų, kurių autoriai išreiškė norą „pasigerti ir užsimiršti“. Specialistai padarė išvadą, kad daugeliu atvejų norą „prisigerti iki sąmonės netekimo“ sukelia stresas, atostogos, darbo pasiekimai ir sporto pergalės. Darant išvadas, dauguma priežasčių yra džiaugsmingos. Mokslininkai pastebi, kad tik nedidelė dalis žmonių, kurie praneša apie savo planus vartoti daug alkoholio, jų atsisako, suprasdami, kad jiems to daryti nereikia.

Taip pat nemažai žmonių tikrai suvokia savo ketinimus “prisigerti” ir kitą dieną apie tai praneša socialiniuose tinkluose. Tokie žmonės dažnai neprisimena, kas buvo vakar.

Specialistai pabrėžia: tokie eksperimentai su kūnu yra itin pavojingi.
Išeiti iš mobilios versijos