Pasiruoškite žiemai, kokiuose induose galima užšaldyti maisto produktus?

Saldiklis

Saldiklis

Šaldymas yra vienas veiksmingiausių ilgalaikio maisto produktų laikymo būdų. Dar prieš atsirandant konservantams, jis padėjo žmonėms išlaikyti maistą šviežią ištisus mėnesius. Daugelis žmonių stengiasi žiemai užšaldyti kuo daugiau maisto produktų – sezoninių uogų (braškių, serbentų, vyšnių, mėlynių ir kt.), šviežių mielių, grybų ir kt. Patariame, kokius indus geriausia pasirinkti užšaldant maisto produktus.

Folijos arba plėvelės apvyniojimas

Folija, sviestinis popierius arba maistinė plėvelė gali padėti užšaldyti maistą nenaudojant indų. Tai geriausia daryti su kietu maistu, pavyzdžiui, stambiais mėsos ar žuvies gabalais, virti paruošta mėsa ir duona. Šaldymo maišelyje taip pat galite užšaldyti tešlą, uogas, žoleles, grybus, pjaustytus vaisius ir daržoves.

Šaldytų maisto produktų paketėliai

Įvairių dydžių užspaudžiami maišeliai puikiai tinka įvairiems maisto produktams, įskaitant skysčius, užšaldyti. Pripildytus maišelius dėkite ant padėklo į šaldiklį, kad jie tolygiai sušaltų. Užšaldę juos galite išdėlioti eilėmis kaip knygas, kad sutaupytumėte vietos šaldiklyje. Būtinai atitirpinkite maistą dubenyje.

Plastikiniai indai su dangteliais

Parduodama daug įvairių dydžių ir formų plastikinių indelių, kurie visi tinkami laikyti šaldiklyje. Tokie indai laikui bėgant gali sudužti, todėl prieš užšaldydami pilstomus maisto produktus įsitikinkite, kad indas nėra įtrūkęs.

Ar galiu užšaldyti maistą stikliniuose indeliuose?

Šaldymo stikliniuose indeliuose problema yra ta, kad šaldant maistas plečiasi. Pusiau tuščiame stiklainyje ar lanksčioje plastikinėje talpykloje tai nieko tokio, tačiau jei stengiatės taupyti vietą ir pripildote talpyklas iki pat viršaus, galite sulaukti nemalonios staigmenos – sprogusio stiklainio.

Jei norite užšaldyti maistą stiklinėje taroje, nenaudokite indų siauru kakleliu. Vietoj to pasirinkite tvirtą grūdinto stiklo indą su plačiu kakleliu ir palikite pakankamai vietos viršuje (iki 3-5 cm). Be to, prieš dėdami stiklainius į šaldiklį įsitikinkite, kad stiklainiuose esantis maistas yra visiškai atšaldytas – taip sumažinsite šiluminę apkrovą stiklui. Neužsukite dangtelių ant stiklainių per stipriai – palikite juos šiek tiek laisvus, kad užšaldžius maistą ir jam išsiplėtus galėtų išeiti oras.

Dalintis:
Exit mobile version