Pavasarinė alergija – kaip nuo jos apsisaugoti?

Alergija berzu ziedadulkems

Alergija berzu ziedadulkems

Dauguma žmonių su nekantrumu laukia pavasario. Tačiau kai kurie priversti kentėti ir nuo alergijos, nes atgyja augalai, kurių žiedadulkės dažnai yra alergijos sukėlėjas. Apie alergijos simptomus ir  gydymą skaitykite šiame straipsnyje.

Pavasarine alergija

Alergijos ir jų simptomai

Priminsime, kas yra alergija. Alergija – tai tam tikra neigiama organizmo, t. y. imuninės sistemos reakcija į tam tikrą alergeną. Alergijai atsirasti nepakanka sąlyčio su tam tikru aplinkos veiksniu. Organizmas turi būti labai jautrus patogenui, kuris tampa alergenu. Alergenai gali būti maisto produktai, augalai, dulkės arba gyvūnai. Pagal plitimo tipą skiriamos kvėpavimo takų, maisto ir kontaktinės alergijos.

Pavasarį suaktyvėja alergijos. Pavasarinė alergija dažniausiai pasireiškia žiedadulkėms, t. y. reakcija į žiedadulkes, kurios į organizmą patenka per kvėpavimo takus. Polinozės paūmėjimo laikotarpis – nuo kovo iki spalio mėn. Šiuo laikotarpiu žydi medžiai ir auga žolės, todėl į orą patenka didžiuliai kiekiai žiedadulkių.

Alergijos simptomai

Pavasarinės alergijos, polinozės simptomai gali būti labai įvairūs. Dažniausiai pasitaikantys yra šie.

  • sloga;
  • nosies gleivinės patinimas;
  • ašarojimas, patinusios akys;
  • čiaudulys;
  • kosulys, švokštimas;
  • akių niežėjimas;
  • 20 % alergiškų žmonių patiria bronchų astmos priepuolius.

Kaip apsisaugoti nuo alergijos?

Pirmas ir geriausias dalykas, kurį galite padaryti, kai jaučiate alergijos simptomus, yra nusipirkti antialerginių, priešuždegiminių vaistų. Tačiau dėl šių priemonių reikėtų pasikonsultuoti su savo gydytoju.

Stenkitės rinktis laiką, kai lauke yra mažiausiai žiedadulkių. Laikykite sandariai uždarytus langus ir duris ir, jei galite, įsigykite oro valytuvą, nes šis prietaisas orą padarys švaresnį ir pravers tiems, kurie būna namuose. Jei turite naminių gyvūnėlių, neišleiskite jų į lauką per dažnai, nes jie gali parnešti žiedadulkes į namus.

Dažniau vėdinkite patalpas bei valykite paviršius, bent kartą per dieną. Po veiklos lauke patartina skalauti nosį ir gerklę druskos tirpalu ir nusiprausti po dušu. Drabužius, ant kurių kaupiasi dulkės ir nešvarumai, reikėtų dažniau keisti.

Alergiją gali palengvinti tradicinės priemonės: ežiuolė, kiaulpienė, varnalėša, paprastoji dilgėlė ir šilkmedis. Šios priemonės ypač veiksmingos nuo kvėpavimo takų alergijos simptomų. Vartokite jas tinktūrų, arbatų pavidalu. Svarbu nevartoti liaudiškų priemonių kartu su vaistinėje parduodamais vaistais nuo alergijos. Stebėkite savo mitybą ir nepamirškite, kad net jei nesate alergiški maistui, kai kurie maisto produktai gali sustiprinti pavasarinės alergijos simptomus.


Taip pat skaitykite:

Exit mobile version