Sultys pakuotėse: kokie mitai apie jas yra neteisingi?


Sultys pakuotėje

Daugelis mitybos specialistų ragina nepirkti prekybos centruose parduodamų supakuotų sulčių, teigdami, kad jos gaminamos iš antrarūšių žaliavų, jose yra daug konservantų ir jos beveik nenaudingos organizmui tiekti vitaminus ir mineralus.

Ar tai tiesa? Apžvelkime populiariausius klaidingus įsitikinimus.

Mitai ir tiesa apie supakuotas sultis

Teiginys: Namuose pagamintos šviežios yra sveikesnės ir saugesnės už supakuotas į pakuotes ir parduodamas parduotuvėse.

Šis teiginys nėra visiškai teisingas: šviežiose sultyse iš tiesų yra daugiau vitaminų nei supakuotose sultyse, tačiau norint gauti visų šių vitaminų, šviežias sultis reikia gerti ne vėliau kaip per 20 minučių po paruošimo.

Kalbant apie fasuotas sultis, šiuolaikinės konservavimo technologijos leidžia joms išsaugoti didžiąją dalį maistinių medžiagų, todėl tokių sulčių gėrimas taip pat naudingas sveikatai.

Antrasis mitas yra tas, kad sultys pakuotėse gaminamos iš prastos kokybės žaliavų. Visai ne: yra aiški jų gamybos technologija, susijusi su daržovių ir vaisių kokybe.

Niekas neleis jums spausti apelsinų sulčių iš neprinokusių ar pernokusių vaisių, taip pat neleis naudoti puvinio ar šalčio sugadintų šakniavaisių morkų sultims gaminti. Didelės sulčių gamybos įmonės savo reikmėms naudoja tik aukščiausios kokybės ir prinokusius vaisius.

Trečias mitas – kad gerti supakuotas sultis yra nesveika, nes jose yra daug cukraus.

Ir tai klaidinga: anksčiau sultys buvo gaminamos iš sausų koncentratų, praskiestų vandeniu ir skoniui pagerinti pridedant cukraus, o dabar tam tikslui imamos koncentruotos skystos sultys, į kurias įpilamas tik vanduo (nes koncentrate ir taip yra pakankamai natūralių cukrų).

Tačiau vis tiek nepakenktų patikrinti, ar nėra pridėta papildomo cukraus. Tiesiog atidžiai perskaitykite ingredientus ant butelio ar sulčių dėžutės.

Ketvirtas mitas – jei dažnai geriate sultis iš kartoninių pakuočių, galite pažeisti dantų emalį ir susirgti ėduonimi. Šis teiginys iš dalies teisingas: vaisių sultyse esančios rūgštys iš tiesų gali turėti blogos įtakos dantų emaliui ir bendram burnos ertmės rūgštingumui. Tačiau tai neišvengiama, jei geriate šviežias sultis.

Nuo pasekmių galite išsigelbėti paprasčiausiai prieš gerdami sultis (fasuotas ar šviežias) praskiedę vandeniu arba kruopščiai praskalaudami burną po to, kai išgėrėte sulčių porciją. Apskritai dantų ėduonis atsiranda ne sulčių mėgėjams, o tiems, kurie burnos higienai skiria mažai laiko ir dėmesio.

Jei reguliariai lankotės pas odontologą, kasdien kruopščiai valote dantis, naudojate dantų siūlą arba irigatorių, jokios sultys nepakenks jūsų dantims.

Ir paskutinis, penktasis, mitas – supakuotos sultys neturi jokios maistinės vertės, todėl sveikiau suvalgyti visą obuolį ar apelsiną nei išgerti porciją sulčių iš tų pačių vaisių. Tai racionalu tik tuo atveju, jei pats vaisius yra šviežias ir lentynoje prabuvo ne ilgiau kaip kelias dienas, o ne kelis mėnesius.

Ilgesnis laikymas taip pat sumažina vitaminų koncentraciją vaisiuose, o žiemą vaisiai mus pasiekia iš kitų šalių ir niekas negali garantuoti, kad jie yra švieži ir sultingi.

Išeiti iš AMP versijos