Tai sukelia mėlynes po akimis: priežastys ir paprasti sprendimai


Mėlynės po akimis

Daugelis žmonių susiduria su tamsių ratilų (arba mėlynėmis) po akimis problema. Dauguma žmonių klaidingai mano, kad tai atsiranda dėl nuovargio, todėl tradiciškai į juos nekreipia dėmesio ir laukia progos geriau išsimiegoti. Iš tikrųjų mėlynės po akimis gali atsirasti dėl organizmo veiklos sutrikimų. Sužinokite, į ką atkreipti dėmesį ir kaip atsikratyti “nuovargio žymių”?

Kodėl atsiranda mėlynių po akimis?

Pagrindinė mėlynių priežastis nėra nuovargis. Pirmasis ir populiariausias paaiškinimas yra hiperpigmentacija, kuri atsiranda dėl ilgo buvimo saulėje, rūkymo ir prasto miego arba dėl genetinių sąlygų.

Odos po akimis patamsėjimas taip pat gali rodyti prastą kraujotaką: kraujas užsistovi kapiliaruose, todėl hemoglobinas pakeičia spalvą. Taip pat tai gali sukelti įprastos sezoninės alergijos. Šiuo atveju algoritmas toks: nosies užgulimas apsunkina kraujotaką, todėl išsiplečia venos po akimis.

Išsiplėtus venoms, jos tampa didesnės ir tamsesnės po akimis. Tamsūs ratilai po akimis taip pat gali atsirasti dėl natūraliai su amžiumi nykstančių riebalų ir kolageno. Jų trūkumas dažnai lemia odos plonėjimą ir paburkimą po akimis, o tai tik paryškina pavargusią išvaizdą, – aiškina dermatologas.

Silpnas jungiamasis audinys taip pat gali išprovokuoti tamsių ratilų atsiradimą, nes šioje srityje jis yra jautriausias. Audinys gali būti pažeistas dėl to, kad valgoma per daug angliavandenių arba sergama geležies stokos anemija.

 

Kaip atsikratyti tamsių ratilų?

Pirmiausia reikia rasti pagrindinę šio neigiamo reiškinio priežastį, nuodugniai ištirti savo kūną ir tada imtis kosmetinių pasekmių šalinimo. Pradėkite nuo kokybiško miego ir subalansuotos mitybos. Nesilaikant sveikos gyvensenos šie metodai gali pažadėti greitą, bet ne per daug ilgalaikį poveikį.

Agurkai

Klasikinis ir gerai žinomas įvaizdis su agurkais prieš akis tikrai veikia. Keletą šviežios daržovės griežinėlių reikėtų uždėti ant akių srities, kad nuramintumėte pavargusias akis ir sumažintumėte patinimą. Tai galima paaiškinti dideliu vandens ir vitamino C kiekiu, kuris aprūpina odą reikalingais elementais ir prisotina ją drėgmės.

Vėsus kompresas

Iš šaldytuvo / šaldiklio išimkite ką nors nelabai didelio ir uždėkite ant akių 20 minučių. Tai padės sutraukti kraujagysles ir sumažinti tamsių ratilų atsiradimą.

Arbatos maišeliai

Dar vienas senas, per daugelį metų išbandytas metodas. Padės žaliojoje arbatoje esantis kofeinas. Ji pasižymi antioksidacinėmis savybėmis ir stimuliuoja kraujotaką aplink akis. Taigi, užplikykite rytinę arbatą, palikite maišelius atvėsti ir uždėkite juos ant akių 10-20 minučių.


Mūsų portale paskelbtą informaciją griežtai draudžiama naudoti kitose internetinėse svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar platinti medžiagą bet kokiu kitu pavidalu be sutikimo. Visas turinys, jeigu nėra nurodytas kitas šaltinis, yra portalo nuosavybė.

Parašyti komentarą / išeiti iš AMP versijos