Norvegijos mokslo ir technologijų universiteto mokslininkai nustatė psichologinį nusiteikimą, kurio reikia norint pasiekti sėkmę. Žurnale „New Ideas in Psychology“ (NIP) paskelbto tyrimo duomenimis, raktas į sėkmę yra susitelkimas į augimą visose gyvenimo situacijose.
Tyrimo metodika
Tyrime dalyvavo 723 žmonės nuo 16 iki 85 metų amžiaus. Respondentai atsakinėjo į klausimus, susijusius su motyvacija ir reagavimu į sunkumus. Dalyvių buvo prašoma įvertinti, kiek jie sutinka su šiais teiginiais:
- „Žinau, kad įdėjęs pastangų galiu tobulinti savo įgūdžius ir žinias“.
- „Man patinka priimti iššūkius ir išbandyti naujus dalykus.
Pagrindiniai sėkmės rodikliai: srautas ir aistra
Tyrėjai dalyvių motyvaciją analizavo remdamiesi dviem pagrindiniais rodikliais: srautu ir aistra.
- Srautas – tai gebėjimas visiškai įsitraukti į procesą ir taip entuziastingai įsitraukti į veiklą, kad žmogus nepastebi laiko.
- Aistra – tai pasitenkinimas veikla ir susidomėjimas tuo, ką žmogus daro.
Kaip mąstysena veikia sėkmę?
Tyrimas parodė, kad sėkmingi žmonės dažniau suvokia kliūtis kaip galimybes tobulėti. Augimo mąstysena padeda jiems geriau įveikti sunkumus ir siekti tikslų įvairiose srityse:
- mokytis
- darbe
- sporte,
- kūrybiškumas,
- ir asmeniniame gyvenime.
Pasak mokslininkų, būtent teigiamas požiūris į iššūkius ir tikėjimas savo gebėjimais tobulėti skatina motyvaciją ir didina veiksmingumą siekiant rezultatų. Žmonės, kurie sunkumus suvokia kaip galimybę tobulėti, dažniau prisitaiko prie pokyčių ir pasiekia sėkmę.