Tėvai į tai turėtų atkreipti dėmesį: patyręs neurologas nurodė, kiek laiko vaikai gali saugiai praleisti su išmaniuoju telefonu rankose


Paaugliams, kurie išmaniuoju telefonu naudojasi daugiau nei 4 valandas per dieną, kyla didesnė neigiamų psichikos sveikatos padarinių, tokių kaip stresas, mintys apie savižudybę ir psichoaktyviųjų medžiagų vartojimas, rizika.

Pietų Korėjos mokslininkų grupės atliktame tyrime analizuoti daugiau kaip 50 000 paauglių, dalyvavusių apklausoje, duomenys, praneša “Newsweek“.

Kiek laiko vaikai gali saugiai praleisti su išmaniuoju telefonu rankose

Tyrėjai išsiaiškino, kad daugiau nei 85 procentai tyrime dalyvavusių paauglių 2020 m. naudojo išmanųjį telefoną daugiau nei 2 valandas per dieną, palyginti su maždaug 64 procentais 2017 m.

Tyrimo metu nustatyta, kad neigiamas poveikis sveikatai labiausiai pasireiškė tarp tų, kurie išmaniaisiais telefonais naudojosi ilgiau nei 4 valandas per dieną.

Šie paaugliai turėjo:

Paaugliams, kurie naudojosi išmaniaisiais telefonais 2–4 valandas per dieną, neigiamų pasekmių sveikatai nepadaugėjo. Galiausiai, paaugliai, kurie savo išmaniaisiais telefonais naudojosi vos 1–2 valandas per dieną, iš tikrųjų turėjo mažiau problemų nei tie, kurie jų visai nenaudojo.

Tyrimo autoriai pažymi, kad priežastinis ryšys tarp išmaniųjų telefonų naudojimo ir neigiamų sveikatos rezultatų nebuvo įrodytas, tačiau rezultatai rodo, kad išmaniųjų telefonų naudojimas viršijant tam tikrą laiką gali turėti “reikšmingą” poveikį sveikatos rezultatams.

Jie taip pat teigia, kad tyrimas suteiks naudingos informacijos nustatant išmaniųjų telefonų naudojimo rekomendacijas paaugliams ir jauniems suaugusiesiems.

Rekomendacijos dėl išmaniųjų telefonų naudojimo paaugliams

Išeiti iš AMP versijos