Vanduo yra viena svarbiausių medžiagų Žemėje. Vanduo yra pagrindinė visų gyvų organizmų sudedamoji dalis ir atlieka svarbų vaidmenį daugelyje fizikinių ir cheminių procesų. Šiais laikais, vystantis plastiko pramonei, vanduo buteliuose tapo populiariu daugelio žmonių pasirinkimu. Tačiau ar yra skirtumas tarp vandens, plastikinėje taroje, ir vandens, stiklinėje taroje?
Kas geriau – vanduo plastikiniame butelyje ar vanduo stikliniame butelyje?
Remiantis mokslininkų atliktais tyrimais, vanduo plastike gali skirtis nuo vandens stiklinėje taroje keliais aspektais. Vienas iš šių parametrų – vandens kokybė. Plastikiniuose buteliuose supakuotame vandenyje gali būti tam tikrų cheminių medžiagų, pavyzdžiui, ftalatų ir bisfenolio A (BPA), kurios iš plastiko gali patekti į vandenį. Šios medžiagos gali turėti neigiamą poveikį žmogaus sveikatai, ypač jei toks vanduo vartojamas ilgą laiką. Tyrimai parodė, kad BPA gali būti susijęs su įvairiomis ligomis ir sukelti reprodukcinės sistemos problemų bei endokrininės sistemos sutrikimų.
Be to, vanduo plastike gali būti mažiau stabilus nei vanduo stikle. Plastikiniai buteliai gali būti veikiami aukštos temperatūros ir ultravioletinės spinduliuotės, todėl tam tikros medžiagos gali išsiplauti iš plastiko į vandenį. Dėl to gali pasikeisti vandens skonis ir kokybė, todėl jį gerti tampa mažiau malonu.
Stiklas yra nepralaidi medžiaga, todėl stikliniuose induose laikomam vandeniui nedaro įtakos išoriniai veiksniai, pavyzdžiui, šviesa ir karštis. Tai leidžia ilgai išsaugoti vandens kokybę. Vanduo stikle taip pat nesąveikauja su taros medžiaga, todėl cheminės medžiagos iš stiklo negali patekti į vandenį.