Turbūt nėra žmogaus, kuris nebūtų atkreipęs dėmesio į išpjovas, kurios daromos kai kuriuose elektros kištukuose. Kalbama ne apie kištukus su įžeminimu, o apie tuos, kur yra tik du kontaktai.
Galima pagalvoti, kad jie turėtų tikti ir į kištukinius lizdus, kur yra įžeminimo kontaktas, bet jei pažiūrėsite atidžiai, matysite, kad išpjova yra daug gilesnė ir turi apvalią formą.
Kitas spėjimas – į išpjovą būtų galima įkišti laidą. Patogu užfiksuoti suvyniotą laidą kištuku. Bet tai irgi „pro šalį”.
Elektros pasaulyje viskas standartizuota. Šis kištukas priklauso europinio tipo C standartui (kištukinis lizdas be įžeminimo kontakto), bet su storesniais kontaktais, tinkančiais E ir F tipo kištukiniams lizdams. Galima pastebėti, kad E tipo kištuke yra dubliuotas įžeminimo kontaktas – skylė kištuko viduje.
Tokiu kištuku su skylute aprūpinta labai daug elektros prietaisų, tarp jų ir Lietuvos rinkoje. Kodėl? Dalykas tas, kad kai kuriose Europos šalyse, ypač Prancūzijoje, paplitęs E tipo kištukinių lizdų standartas su įžeminimu.
Būtent jis ir įkišamas į kištuką. Tokiuose lizduose galima išlaikyti faziškumą tiems prietaisams, kur tai svarbu. Pas mus tokie kištukiniai lizdai nepaplitę, bet elektros prietaisų kištukus Europos rinkos segmentui gamintojai daro tinkančius visiems šiems tipams.
Kiekvienoje šalyje savi standartai. Atvykus turistu į kitą šalį su savo telefono įkrovikliu, reikia atsivežti adapterį. Pagrindiniai kištukinių lizdų ir kištukų tipai tokie:
Išvada: elektros prietaisų gamintojai Europos rinkai suvienodino kištukus pagal C, E ir F tipo kištukinių lizdų standartus. Todėl korpuse ir daro šias išpjovas, kad kontaktas, kyšantis iš E tipo kištukiniai lizdai, netrukdytų.