Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

5-ios savimi pasitikinčių žmonių savybės

Ar kada nors pastebėjote, kad aukštą savivertę turintys žmonės labai skiriasi nuo nepasitikinčių savimi? Net netekę darbo ar išgyvenę sunkias skyrybas, jie nepradeda abejoti savimi, savo gebėjimais ir jėgomis. Ar įmanoma tapti tokiems kaip jie?

PASITIKEJIMAS SAVIMI

Savimi pasitikinčių žmonių savybės

PASITIKĖJIMAS SAVIMI

Keista ir gana banali sąrašo pradžia, ar ne? Ir vis dėlto, šią savybę reikia paaiškinti. Tiesa ta, kad žmonės negimsta pasitikintys savimi – jie tokiais tampa. Pradėti pasitikėti savimi galite būdami bet kokio amžiaus, nepriklausomai nuo ankstesnės patirties. Šią savybę galima išsiugdyti.

Kai tikite savimi – prieš jus atsiveria daugybė durų. Gyvenimas tampa lengvesnis ir laimingesnis ne tik jums, bet ir aplinkiniams.

APLINKOS STEBĖJIMAS

Sakoma, kad jauniausias vaikas šeimoje turi pranašumą. Psichoterapeutas Alfredas Adleris rašė, kad toks berniukas ar mergaitė turi galimybę stebėti, kaip vyresni broliai ir seserys draugauja, nustato ribas, klysta ir ką nors daro pirmą kartą, ir tai jam ar jai tampa puikia mokykla.

Puiku tai, kad savo stebėjimo gebėjimus galite išsiugdyti bet kuriame amžiuje, net jei buvote ir vienintelis vaikas šeimoje. Atlikite paprastą pratimą: atsisėskite kavinėje ar parke ir stebėkite, kaip elgiasi aplinkiniai. Kaip jie sveikinasi, kalbasi, flirtuoja vienas su kitu. Ar vieni žmonės dažniau šypsosi nei kiti, ar jie atidžiau klausosi, ar užduoda daugiau klausimų?

Tikėtina, kad pasitikintys savimi žmonės geriau save pažįsta – jie iš tikrųjų daugiau dėmesio skiria pašnekovams, stebi juos, domisi jų gyvenimu ir problemomis, pateikia gilesnius ir prasmingesnius atsakymus.

APLINKOS STEBEJIMAS

GEBĖJIMAS PRISITAIKYTI

Vaikystėje daugelis iš mūsų manome, kad mokyklos “juokdarys” ar pagrindinis klasės “klounas” yra labai savimi pasitikintis. Tai netiesa. Greičiausiai toks vaikas labai menkai save vertina ir jam gyvybiškai reikia kitų dėmesio, kad ir kiek tai kainuotų.

Ir atvirkščiai, yra žmonių, kurių vien pasirodymas kambaryje priverčia visus instinktyviai atsisukti – ne todėl, kad jie ryškiai apsirengę ar elgiasi provokuojančiai. Tiesiog jų pasitikėjimas savimi patraukia dėmesį.

Svarbiausia, kad jie gerai prisitaiko prie situacijų ir aplinkybių. Tai reiškia, kad jie lengvai randa bendrą kalbą su vaikais ir suaugusiaisiais, skirtingo socialinio statuso ir padėties žmonėmis, nedarydami dėl to nieko ypatingo. Tik stebėdami.

GEBĖJIMAS APSIMESTI

Pasitikintys savimi žmonės moka apsimetinėti, bet ne todėl, kad jiems patinka meluoti. Jie tiesiog žino, kad tai geriausias būdas įsitvirtinti naujame vaidmenyje ar situacijoje, kuri kelia nerimą.

Jie gali apsimesti atsipalaidavę ir pasitikintys savimi naujoje kompanijoje arba kalbėdami viešai – ir anksčiau ar vėliau iš tikrųjų pradės taip jaustis.

Todėl verta išbandyti jų metodą, kai tik pasitaikys proga, pavyzdžiui, kai atsidursite vakarėlyje, kuriame nieko nepažįstate, arba kai viršininkas paprašys jūsų paruošti pristatymą.

SIEKIS BŪTI GERESNIU ŽMOGUMI

Kiekvienas iš mūsų tikriausiai bent kartą pagalvojo, kad visi aplink mus gyvena turtingesnį, šviesesnį ir geresnį gyvenimą nei mes. Yra dvi galimybės: pasiduoti arba stengtis tapti “geresne savo versija”.

Pasitikintys savimi žmonės nepasiduoda. Jie randa atskaitos tašką ir jo siekia. Jie tampa žmonėmis, kurie žino, kaip elgtis vienoje ar kitoje situacijoje, arba bent jau apsimeta, kad žino, kol viską įsisąmonina.


Taip pat skaitykite:

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas 0 / 5. Balsų skaičius: 0

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Panašus straipsniai