Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Kaip sugriauti santykius: 6 nerealūs lūkesčiai

Kokie turėtų būti santykiai? Turbūt kiekvienas iš mūsų turime skirtingą atsakymą… Nepagrįstus lūkesčius mūsų galvose gali įkvėpti pasakos, filmai ar fantazijos. Tačiau, susidūrus su realybe, jie gali sugriauti mūsų santykius ir padaryti mus nelaimingus. Santykių konsultantė Melody Chadamoyo išvardija dažniausiai pasitaikančius klaidingus įsitikinimus ir pataria, kaip neleisti jiems sugriauti mūsų gyvenimo.

Įsimylėjimas yra stebuklingas, svaiginantis jausmas. Oksitocinas, dopaminas ir serotoninas – tikras „laimės kokteilis” – daro stebuklus ir kūnas jaučiasi taip, tarsi tiesiog skraidytų ore. Tai nuostabus pojūtis. Emocijos užgniaužia kvapą ir atrodo, kad jos truks amžinai.

„Būdama paauglė tikėjausi, kad įsimylėjimo jausmas truks visą gyvenimą. Tačiau susidūrusi su santykių ir kasdienio gyvenimo realybe nusprendžiau, kad mano vyras manęs nebemyli”, – prisipažįsta santykių ekspertė Melody Chadamoyo.

Susidurti su tokia patirtimi reiškia suvokti tikrovę. Ir tai nereiškia, kad meilė baigiasi. Atvirkščiai, ji gali tapti dar stabilesnė ir gilesnė. Yra žmonių, kurie, ieškodami emocinio pakilimo, meilės euforijos jausmo, blaškosi nuo vienų santykių prie kitų. Tai taip pat gali būti priklausomybės forma.

Tačiau tie, kurie ieško ilgalaikių sveikų santykių, turi pripažinti realybę. Aptikus problemų su partneriu, net ir tokių, kurios atrodo neišsprendžiamos, verta peržiūrėti lūkesčius, kad įsitikintumėte, ar jie atitinka tikrovę ar trukdo santykiams augti ir klestėti, rekomenduoja ekspertė.

Santykių sugriovimas

6 nerealūs lūkesčiai, kurie gali sugriauti santykius

„AŠ TURIU BŪTI JO VISATOS CENTRAS”

Santykių pradžioje vyras užkariauja moterį. Jis kviečia ją kartu vakarieniauti, į kiną ir iškylas bei tenkina jos norus, kad išlaikytų intymumą. Pasiekęs šį tikslą, jis pereina prie kitų, ne mažiau svarbių tikslų.

Pavyzdžiui, jis uždirba pinigų šeimai, randa būdų save realizuoti. Jam tai atrodo puiku, bet moteris gali nuspręsti, kad partneris ją apleidžia arba ji jam nerūpi. Jei ji pradės skųstis, jis gali pamanyti, kad ji jo nevertina. Tai gana sudėtinga, pripažįsta Melody Chadamoyo.

Naudinga prisiminti, kad visi turi įsipareigojimų, įskaitant darbo, šeimos ir draugų įsipareigojimus. Šie žmonės yra svarbūs ir praturtina gyvenimą.

„Su vyru susitarėme, kad šeštadienis bus mūsų diena. Ir mes praleidžiame jį visada kartu. Einame apsipirkti maisto produktų, darome viską, ką buvome suplanavę, aptariame savaitės įvykius, planus, problemas ir visa kita, ką norėjome vienas kitam pasakyti. Šeštadieniai tapo mūsų mėgstamiausiu laiku kartu – mes jį vertiname ir protingai išnaudojame”, – sako konsultantė.

 

„JEI JIS MANE MYLI – TURI MOKĖTI SKAITYTI MANO MINTIS“

Daugelis moterų tai ne kartą sakė per Melody konsultacijas. Tai gana paplitęs klaidingas nesveikų santykių supratimas: „Jei jis nesupranta, ką galvoju ar jaučiu, vadinasi, jis manęs nemyli.”

Iš tikrųjų tai skamba gana beprotiškai. Ar galime pasakyti, ką galvoja mūsų draugės ar vaikai? Argi mes jų nemėgstame? Tikėtis, kad vyras perskaitys mūsų mintis, yra labai nerealu ir kenkia santykiams. Bendravimas yra svarbus.

Taigi turime įprasti klausti ir sakyti, ko mums reikia. „Paimti“ žodžius ir išsamiai paaiškinti, kaip tai atrodys ir ką tai mums reikš. Vyras turi žinoti, kas mums svarbu ir kas padarys mus laimingas.

„Kad būtume kartu, turime laikytis šio ketinimo, išlikti sąmoningi ir teikti grįžtamąjį ryšį, kad mūsų partneris žinotų, ar elgiasi teisingai. Dėl to jūsų sąjungoje neliks vietos nepasitenkinimui.”

Sutarti vienas su kitu

„MES VISADA TURĖTUME SUTARTI VIENAS SU KITU”

Tai dar vienas dažnas romantiškas lūkestis. Kadangi nekenčiame konfrontacijos, manome, kad būsime atstumti, jei kas nors su mumis nesutiks. Tikrovėje visi turime skirtingą patirtį, įsitikinimus ir net įvairias keistas mintis. Ir nieko baisaus, kad ne dėl visko sutarsime.

„Mylėti ir vertinti žmogų, kuris su jumis nesutinka, yra sunkiau ir svarbiau”, – sako Melody Chadamoyo. – „Galite susitarti… nesutikti ir nejausti poreikio įtikinėti vienas kitą, kad yra kitaip.“

Yra porų, kuriose žmonės išpažįsta skirtingas religijas, turi skirtingus politinius įsitikinimus, kalba skirtingomis kalbomis, yra kilę iš skirtingų šeimų, tačiau nori būti kartu ir yra laimingi. Jie atsisakė poreikio įrodinėti savo teisumą ir partnerio neteisingumą.

Būtent ši motyvacija skatina mus ieškoti tų, su kuriais visada galime sutarti. Tačiau kalbant apie pagrindines vertybes, svarbu būti toje pačioje pusėje, turėti bendrus prioritetus. Pažindami savo vertybes galėsime pasirinkti, kas mums svarbu, o kas ne, ir rasti kompromisą.

 

„MŪSŲ SANTYKIAI BUS LENGVI”

„Gaila, kad niekas manęs neįspėjo apie pokyčių dinamiką, kai ištekėjau, – prisipažįsta Melody Chadamoyo. – Nors mylėjau savo vyrą, labai priešinausi. Viskas, ką jis siūlė, man atrodė neteisinga, ir galiausiai abu buvome nelaimingi. Norėjau viską daryti savaip. Jo būdas man atrodė keistas ir neteisingas. Ir nepagalvojau, kaip jis jautėsi, kai primygtinai reikalavau viską daryti savaip.“

Vien meilė santykių nepalengvina. Melody to tikėjosi, bet klydo. Ji buvo sutrikusi ir nusprendė, kad tai jos vyras – jis nepakankamai ją mylėjo.

Dauguma žmonių neįsivaizduoja, kas vyksta po atsakymo „sutinku” santuokos ceremonijos metu. Būtų buvę malonu, jei kas nors būtų palaikęs ją už rankos ir pasakęs, ko tikėtis ir ką daryti, kad būtų lengviau kovoti.

Laimei, Melody ir jos vyras sugebėjo suvokti realybę ir užmegzti ryšį. Pamažu viskas ėmė klostytis ir santykiai tapo nuostabūs, nes jie abu suprato, kad turi pasirinkti, kokie nori būti, kad galėtų bendrauti ir bendradarbiauti.

 

„JIS/JI PASIKEIS DĖL MANĘS”

Tai klaida. Dauguma vyrų bijo įsipareigoti būtent todėl, kad moterys tikisi, jog jie pasikeis. Kai kurios Melody klientės moterys mano, kad vyrai yra tiesiog „netinkama moterų versija”. Tačiau vyrai ir moterys a priori skiriasi. Jų požiūris į pasaulį ir problemų sprendimo būdai skiriasi. Tradiciškai vyrai didžiąją dalį naštos neša vieni, o moterys paprastai turi patikėtinių ar draugių.

„Tikėtis, kad vyras pasikeis, yra nepagarba tam, kas jis yra dabar. Nesakau, kad kai kurie vyrai nesikeičia dėl moterų. Tiesa ta, kad jie keičiasi tik tada, kai patys to nori. Ar teisinga tikėtis, kad kas nors dėl tavęs pasikeis?”

Daugelis žmonių nesikeičia. Norint ištaisyti gyvenimo įpročius, reikia daug kantrybės ir darbo su savimi.

„Taigi, jei sutinkate žmogų, kurio savybės jums nepriimtinos, nesutikite būti su juo”, – pataria ekspertė. Vietoj to susiraskite žmogų, kurio vertybės sutampa su jūsų vertybėmis. Jei priimsite jį tokį, koks jis yra, jis jus brangins amžinai.

Išlaikyti finansiškai

„JIS MANE VISADA IŠLAIKYS FINANSIŠKAI”

Šis klausimas gali sukelti daug prieštaringų nuomonių. Daugelis moterų buvo auklėjamos tikėdamosi, kad vyras ateis ir suteiks joms finansinį saugumą, kurio jos pačios negali užsitikrinti.

„Tėvas sakė, kad visada turėčiau turėti savo pinigų. Jis sakė, kad vyras gali tave palikti, mirti arba nebegalėti tavęs išlaikyti. Aš tai įsidėmėjau ir tikiu, kad tikrąją laisvę moteris gali pasiekti tik turėdama savo pinigų. Man tai yra realybė.”

Šiais laikais kai kurių moterų atlyginimai viršija vyrų atlyginimus. Su tuo taip pat galima sutikti. Lūkesčiai, kad vyras išlaikys savo moterį, pakenkė daugeliui porų, tačiau tai nerealu. Jei moteris gyvena vadovaudamasi tokiu požiūriu, ji gali nustoti gerbti savo partnerį, nes jis uždirba mažiau, arba gali nustoti gerbti save.

 

Jei vyras nevertina savęs, jis negalės dovanoti meilės. „Sveiki santykiai ne visada yra idealūs. Tačiau jei atsikratysite šių 6-ių nerealių lūkesčių, jūsų santykiai augs ir klestės daugelį metų”, – apibendrina ekspertė.


Taip pat skaitykite:

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas 0 / 5. Balsų skaičius: 0

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Skaitykite panašius straipsnius

Kitas straipsnis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *